۵ وقف جدید در چهارمحال و بختیاری ثبت شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: ۵ وقف جدید به ارزش ۱۶ میلیارد ریال به تازگی از سوی واقفان خیراندیش این استان وقف شده است.

حجت‌الاسلام حسن امیری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ وقف از سوی واقفان سیدمحمد کاظمی و ابراهیم قنبری در شهرستان بن است که هر کدام یک قطعه زمین کشاورزی به ارزش ۲ میلیارد ریال با نیت امور قرآنی و روضه‌خوانی امام حسین(ع) وقف شده است.

وی ادامه داد: مورد دیگر شامل یک باب منزل مسکونی از سوی عبدالرسول محمدیان دهکردی به ارزش ۸ میلیارد ریال به نیت هزینه برای مسجد جامع شهرکرد وقف شده است.

امیری همچنین از وقف زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع در روستای میهه شهرستان کوهرنگ از سوی ورثه مرحوم اسدالله زمانی خبر داد و گفت: این وقف به نیت ساخت مسجد و به ارزش ۳ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: یک قطعه زمین نیز به مساحت ۲۵۰ مترمربع به ارزش ۳ میلیارد ریال از سوی سیده ماهرخ شریفی به نیت ساخت حسینیه در روستای شیرمرد شهرستان لردگان وقف شده است.

امیری افزود: با ثبت این ۵ وقف، تعداد موقوفات به ثبت رسیده این استان در سال جاری به ۲۶ مورد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از یک هزار و ۷۰۰ موقوفه به همراه ۳ هزار و ۶۶۰ رقبه درآمدزا در چهارمحال و بختیاری به ثبت رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =