‌نویسندگان نوقلم در جشنواره سرخ نگاران حمایت می شوند 

تهران - ایرنا - دبیر جشنواره سرخ نگاران گفت: جشنواره با شعار ایثار و شهادت برگزار شده و از نویسندگان نوقلم شرکت ‌کننده حمایت می شود.

رحیم نریمانی روز سه شنبه در نشست خبری سرخ نگاران اظهار کرد:‌ در سیاست های جدید معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بحث مرجعیت و ممیزی رسانه ها با شاخص ایثار و شهادت هدف گذاری شده است.

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود:‌ معتقدیم فرهنگ نانوشته ای وجود دارد که هر فردی از اصحاب رسانه و نویسندگان در این حوزه وارد شود از اجر معنوی برخوردار است و در اصل رسانه توسعه گر فرهنگ ایثار و شهادت خواهد بود و ما برای این کار مهم نیاز به همراهی خبرنگاران و رسانه ها داریم.

تاثیر رسانه کتاب در توسعه و پایداری فرهنگ ایثار و شهادت

وی با اشاره به تاثیر رسانه کتاب در توسعه و پایداری فرهنگ ایثار و شهادت افزود:‌ رسانه کتاب در توسعه و پایداری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کمک شایانی می کند و این مهم در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن سفارش شده است.

نریمانی ادامه داد:‌ باید جامعه در زمینه مهارت گفت وگو فعال باشد و در افکار عمومی، رسانه کتاب می تواند مشکلات ما را در زمینه گفت وگو حل نماید.

خاطرات والدین شهدا در قالب سرگذشت پژوهی

وی با تاکید بر لزوم ثبت خاطرات مکتوب والدین شهدا در قالب طرح «سرگذشت پژوهی»، تصریح کرد: در حال حاضر تنها ۶۰ هزار نفر از والدین شهدا در قید حیات هستند و گذر زمان موجب از دست دادن این گنجینه های ایثار و مقاومت می شود، لذا آثار مکتوب در کنار آثار تصویری مورد توجه قرار گیرد.

۹ ناشر و نویسنده انتخاب می شوند

رحیم نریمانی نیز در خصوص برگزاری این جشنواره با بایان اینکه ۹ نویسنده و ناشر بعنوان برتر انتخاب می شوند، گفت: جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت در ۳ بخش داستانی، تاریخ شفاهی و مستندنگاری برگزار می‌شود و آثاری که در این جشنواره پذیرفته می‌شوند باید بین سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ منتشر شده باشند.

 علاقه‌مندان علاوه بر ثبت‌نام اینترنتی از طریق سایت نوید شاهد باید نسخه فیزیکی کتاب خود را نیز به آدرس دبیرخانه ارسال کنند.

ارتباط با نویسندگان آلمانی و ترکیه‌ای

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی کتاب ایثار و شهادت افزود: از نویسندگان نوقلمی که در این جشنواره شرکت می‌کنند حمایت صورت می‌گیرد، زیرا ما نیازمند تربیت نسل جدیدی از نویسندگان در حوزه ایثار و شهادت هستیم. در حوزه بین‌المللی نیز با نویسندگانی از کشورهای آلمان و ترکیه در ارتباط هستیم و به دلیل اینکه در نخستین دوره این جشنواره قرار داریم آثار مربوط به این حوزه را رصد خواهیم کرد.

نریمانی تصریح کرد:‌ جشنواره تا پایان دی‌ماه به کار خود ادامه می‌دهد و اختتامیه آن اسفند برگزار می شود. نویسندگان و هنرمندان می‌توانند با ثبت‌نام در سایت نوید شاهد و ارسال آثار فیزیکی در جشنواره  شرکت کنند. دبیر علمی این جشنواره میرکاظمی است و دبیر اجرایی نیز آقای شیشه‌گران است.

ثبت نام الکترونیکی

تمامی ناشران و نویسندگان می‌توانند دو نسخه از آثار خود را تا سی ام دی ماه ۱۳۹۸ به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان ملک الشعرای بهار شمالی، پلاک ۵ طبقه سوم اداره کل اسناد و انتشارات ارسال کنند و ثبت نام الکترونیکی به آدرس www.navideshahed.com الزامی است. شعار این دوره جشنواره، «ادبیات ایثار و شهادت؛ محور توسعه فرهنگی» انتخاب شده است.

 جشنواره تا پایان دی‌ماه به کار خود ادامه می‌دهد و مراسم اختتامیه اسفند برگزار می شود. نویسندگان و هنرمندان می‌توانند با ثبت‌نام در سایت نوید شاهد و ارسال آثار فیزیکی در جشنواره  شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha