۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۲
کد خبرنگار: 1464
کد خبر: 83561710
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه گردشگری، باعث اشتغالزایی در روستاها می‌شود

یزد- ایرنا - بخشدار مرکزی مهریز گفت: توسعه صنعت گردشگری با همکاری و مشارکت بخش‌خصوصی و حمایت دولت، موجب اشتغالزایی و رونق و آبادانی روستا می‌شود.

مهدی دهقانی‌زاده عصر سه‌شنبه در جمع دهیاران شرکت‌کننده در طرح «هر سه‌شنبه یک روستا» که امروز در روستای خورمیز علیای مهریز برگزار شد، افزود: دولت از حضور بخش‌خصوصی برای توسعه صنعت گردشگریی روستایی حمایت می‌کند و برای جذب گردشگران به روستاها باید زیرساخت‌های مناسب فراهم شود که ایجاد بوم‌گردی‌ها و سفره‌خانه‌های سنتی از برنامه‌هایی است که دهیاران باید پیگیری کنند.

وی در خصوص طرح هر سه‌شنبه یک روستا اظهار داشت: این طرح با هدف آشنایی از اقدامات دهیاران هر روستا در زمینه توسعه روستایی اجرا می‌شود تا دهیاران با حضور در روستاهای مختلف از نزدیک با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های هر روستا آشنا شوند.

در جریان اجرای این طرح، دهیاران در بازدید از روستای خورمیز  از چندین طرح اشتغالزایی و اقتصادی که با تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به انجام رسیده، بازدید کردند.

 این طرح در ۴۶ روستای دارای دهیاری مهریز اجرا می‌شود و تبادل اطلاعات و دانش بین دهیاران و آشنایی با ظرفیت‌های هر روستا از دیگر فواید این بازدیدهای دوره‌ای برای دهیاران است.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۳۵ درصد در پنج دهستان ارنان، خورمیزات، تنگچنار، بهادران و میانکوه در ۱۴۰ روستا زندگی می‌کنند.

شهرستان مهریز  یک بخش مرکزی و ۴۶ روستای دارای دهیاری دارد و مرکز این شهرستان در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =