۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83561656
۰ نفر

برچسب‌ها

میلیون ها کودک در آلمان از فقر و خشونت رنج می برند

تهران- ایرنا- آمارهای رسمی نشان می دهد با وجود تلاش ها برای حمایت از کودکان، همچنان میلیون ها کودک در آلمان قربانی فقر و خشونت در خانواده هستند.

اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرد شمار کودکانی که در این کشور همچنان در معرض خطر فقر قرار دارند به ۲.۴ میلیون نفر رسیده است.
به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان هر چند شمار این کودکان نسبت به سال گذشته کاهش ۶ درصدی داشته است اما این فقر کماکان میلیون ها کودک را دربر می گیرد.
این در حالی است که آمارهای این اداره از افزایش میزان خشونت علیه کودکان و یا بی توجهی خانواده ها نسبت به آنان حکایت دارد.
بر این اساس در سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۵۰ هزار و ۴۰۰ مورد خشونت علیه کودکان و نوجوانان در آلمان به ثبت رسیده که این میزان ۱۰ درصد بیش از سال پیش از آن بوده است.
اداره آمار فدرال آلمان در سال ۲۰۱۷ اعلام کرده بود که نزدیک به ۱۶میلیون آلمانی معادل ۱۹.۷ از مردم این کشور، در معرض فقر و محرومیت اجتماعی قرار داشته اند.
این وضعیت به معنای داشتن حداقل یکی از سه پارامتر درآمد پایین تر از سطح خط فقر، محرومیت شدید و کم بودن شاغلین یک خانوار است.
در سال ۲۰۱۵ نیز میزان فقر و محرومیت اجتماعی در آلمان ۲۰ درصد معادل ۱۶.۱ میلیون نفر بود.
در این سال زنان با ۲۱.۲ درصد دارای بیشترین میزان وضعیت مذکور هستند. ۱۸.۱ درصد از جوانان زیر ۱۸ سال و ۱۸.۳ درصد سالمندان بالای ۶۵ سال در وضعیت فقر و یا محرومیت اجتماعی قرار داشته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =