بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از سه فدراسیون

تهران- ایرنا- مسئولان کمیته ملی المپیک (رییس، نایب رییس و سرپرست دبیرکلی) با حضور در فدراسیون‌های کوهنوردی، انجمن‌های ورزشی و سه گانه ضمن دیدار با دست اندرکاران این فدراسیون‌ با برخی از چهره‌های شاخص و قهرمانان این رشته‌ها گفت‌وگو کردند.

«سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک، «طاهره طاهریان» نایب رییس و «کیکاوس سعیدی» سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک طبق هماهنگی‌هایی که پیش از این بعمل آمده بود ابتدا در فدراسیون کوهنوردی حضور یافتند.

در این دیدار که برخی از عوامل اجرایی و مسئولین فدراسیون نیز حضور داشتند، «رضا زارعی» رییس فدراسیون ضمن خیرمقدم به مسئولان کمیته ملی المپیک گفت: حضور مسئولین کمیته ملی المپیک را در فدراسیون کوهنوردی به فال نیک گرفته و امیدوارم با عنایت هرچه بیشتر صالحی امیری و همچنین وزیر ورزش و جوانان بتوانیم زمینه‌های موفقیت هر چه بیشتر قهرمانان این رشته را فراهم سازیم.

وی ضمن ارائه گزارش از کمیته‌های مختلف فدراسیون و همچنین برنامه‌های پیش روی این فدراسیون افزود: بسیار خوشحالم که زمینه برای حضور ملی‌پوشان مستعد و پرافتخار کوهنوردی و سنگ‌نوردی جهت گفت‌وگوی رودررو و همچنین بیان مشکلات‌شان فراهم شد.

رضا علیپور و الناز رکابی و دیگر ملی پوشان این رشته هم که در این جلسه حضور داشتند به عمده مشکلاتشان که نداشتن دیواره و سالن برای تمرین، نبود کمپ تیم‌های ملی برای ملی‌پوشان این رشته و همچنین کمبود امکانات سخت افزاری اشاره کردند.

صالحی‌امیری بعد از شنیدن صحبت‌های قهرمانان در این دیدار، اظهار داشت: وظیفه مجموعه مدیریتی ورزش و فدراسیون تامین نیازها و کمبودهای شماست و مطمئن باشید که در اولین فرصت ضمن در نظرگیری موانع و مشکلات موجود نسبت به رفع برخی از درخواست‌هایتان اقدام عاجل صورت خواهد گرفت. با توجه به مشکلاتی که ورزشکاران پرافتخار کوهنوردی مطرح کردند در اولین فرصت با استانداران استان‌های شما تماس خواهم گرفت تا زمینه تامین حداقل امکانات مورد نیازتان در سالن‌های مورد تمرینی با کمک ادارات کل استان‌ها را رفع کنیم.

وی ادامه داد: در خصوص برپایی اردوهای برون مرزی و همچنین اعزام به کلاس‌های آموزشی پیشرفته مدیریت و مربیگیری ورزشی هم با هماهنگی فدراسیون برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

همچنین رییس کمیته ملی المپیک از زارعی رییس فدراسیون خواست تا برآوردی دقیق از کلیه درخواست‌ها و هزینه‌هایی که ملی پوشان برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه المپیک نیاز دارند را تهیه کند تا در جلسه بعدی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک مطرح شود.

طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از خانم گرجی نایب رییس فدراسیون کوهنوردی از سخت کوشی و تلاش بانوان موفق این رشته بخصوص الناز رکابی در میادین بین المللی و همچنین مدال آوری و موفقیت شاگرد وی تقدیر کرد و از رییس و نایب رییس این فدراسیون برای گسترش رشته کوهنوردی در بین زنان تشکر کرد.

در ادامه بازدید امروز، مسئولان کمیته ملی المپیک از فدراسیون انجمن‌های ورزشی بازدید بعمل آورده و با «محمد علیپور» رییس این فدراسیون و همکارانش دیدار کردند.

 علیپور عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون خطاب به میهمانان گزارشی جامع و کامل از فعالیت های فدراسیون انجمن های ورزشی که ۲۰ انجمن، ۴۷ رشته ورزشی و ۸۰ تیم ملی را تحت پوشش دارد، ارائه کرد.

«کیکاوس سعیدی» سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک ضمن تقدیر از تلاش‌های فدراسیون انجمن های ورزشی اظهار کرد: محمد علیپور جزو معدود روسای فدراسیونی است که بدون حمایت مالی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان این فدراسیون را که در واقع چند فدراسیون را در دل خود دارد با تجربه و توانایی خود مدیریت  می کند. او از جمله مدیران موفق فدراسیون‌های ورزشی است که همیشه تعامل مثال زدنی با بدنه ورزش و همچنین همکارانش در فدراسیون داشته است.

طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک نیز در بازدید از فدراسیون انجمن‌های ورزش ضمن تقدیر و تشکر از علیپور رییس این فدراسیون، گفت: فدراسیون انجمن های ورزشی جزو معدود فدراسیون هایی است که در بخش زنان همپای بخش آقایان فعالیت و پیشرفت داشته است و با جمعیت برابری افتخارات بسیاری کسب کرده است.

رییس کمیته ملی المپیک نیز در پایان این دیدار اظهار داشت: فدراسیون انجمن های ورزشی دارای سه فرصت طلایی است. اولی تنوع رشته هاست؛ رشته هایی که با تجهیزات اندک اما بدلیل جذابیت مردم بسیاری را مجذوب خود کرده و طرفداران بیشماری دارد. تا جایی‌که اگر از این رشته ها حمایت ۱۰ ساله صورت گیرد، می توانیم سالی یک فدراسیون مدال آور از دل این فدراسیون بیرون بیاوریم.

دومین فرصت این فدراسیون پرمدال بودن آن است، چراکه تعداد رشته ها، انجمن ها، کمیته ها و تیم‌های ملی تحت پوشش نشانگر پتانسیل و ظرفیت بالای مدال‌آوری و افتخارآفرینی است. خوشبختانه انجمن‌های ورزشی با مدیریت خوب علیپور و همچنین مسئولین با انگیزه و علاقمندی که در هر رشته حضور دارند، توانسته به افتخارات بیشماری دست یابند.

وی در ادامه صحبت‌هایش در جمع مسئولین فدراسیون، گفت: به طور مثال رشته هایی همانند سپک تاکرا و موی تای هرکدام با ظرفیت موجود و حمایت و سرمایه گذاری توانسته اند در موفقیت و مدال آوری کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی سهیم بوده و باشند.

صالحی امیری در پایان گفت: سومین فرصت طلایی این فدراسیون نیز رئیس آن است. علیپور رییس این فدراسیون نیز بعنوان مدیر و یک چهره ورزشی از شخصیت سازگار و منعطفی برخوردار است تاجایی‌که در بسیاری از موارد از خود گذشته تا با دیگران هم‌گرایی داشته باشد و حضور وی دیگر فرصت طلایی این فدراسیون برای رشته های تحت پوشش است که به طور حتم روز به روز هم موفق‌تر خواهند بود.

رییس کمیته ملی المپیک در پایان پیشنهاد برگزاری یک نشست با کلیه روسای انجمن‌های تحت پوشش این فدراسیون در محل کمیته ملی المپیک شد.

فدراسیون ورزش‌های سه گانه آخرین فدراسیونی بود مسئولین کمیته ملی المپیک از آن بازدید بعمل  آوردند. گودرزی رییس فدراسیون ورزش های سه گانه نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت هایشان طی سالجاری و همچنین برنامه های پیش روی این فدراسیون ارائه داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =