فرماندار آستارا خواستار حذف مدارس کانکسی شد

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر مرزی آستارا گفت: سه مدرسه کانکسی در روستاهای محروم این شهرستان فعال‌ است و باید با همکاری اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان، به جای آنها مدرسه ساخته شود.

حسن رستم زاد روز سه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری آستارا اظهار کرد: سیستم گرمایش مدارس باید تا پایان سال جاری تجهیز شود و اداره ها و شرکت های آب، برق و گاز، در دریافت هزینه های مصرف با مدیران مدارس تعامل داشته باشند و آب، برق و گاز مدرسه ای به علت بدهی قطع نشود.

 وی افزود: تعدادی موسسات کنکور در سطح کشور گردش مالی بالایی دارند و برخی خانواده ها توان پرداخت هزینه کلاس های کنکور را ندارند و آموزش و پرورش آستارا، برای تحقق عدالت آموزشی، کلاس های تقویت کنکور دایر کند.

 وی بیان کرد: کمبود غیرقابل انکار معلم در شهرستان آستارا، باید با استخدام معلمان جوان جبران شود و مدرسه روستای گیلده در منطقه خطرآفرین ساخته شده و بهسازی آن برای جلوگیری از ریزش، ضروری است.

فرماندار آستارا ادامه داد: باید کیفیت آموزش و پرورش در مدارس ارتقا یابد و توانمندسازی علمی معلمان مدنظر باشد و اهمیت به این قشر، در تربیت دانش آموزان تاثیرگذار است. 

امام جمعه آستارا هم در این جلسه اظهار کرد: جلسات شورای آموزش و پرورش باید منجر به تحول مدارس شود و اعضای شورا در تصمیم گیری ها مشارکت کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با تاکید بر توجه به مسائل اخلاقی و پرورشی در مدارس، برنامه ریزی معلمان را در این باره خواستار شد.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش آستارا هم گفت: در سال تحصیلی جاری ۳۳ معلم از قبول شدگان در آزمون، دانشگاه فرهنگیان و نیروهای بازنشسته به کار گرفته شد و کلاسی فاقد معلم نیست.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع است و ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۵۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =