خریداری ۲۰ هزار جلد کتاب توسط شهرداری قزوین

قزوین- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: امسال با هدف حمایت از ناشران و نویسندگان قزوینی، شهرداری اقدام به خرید ۲۰ هزار جلد کتاب کرده است.

مهدیه سادات قافله باشی روز سه شنبه در حاشیه بازدید طرح کتاب گردی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب و کتاب خوانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید همه ما با نهادینه کردن فرهنگ  مطالعه تلاش کنیم.

وی خواستار حمایت دستگاه های فرهنگی برای گنجانده شدن فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی در سبد خانوار شد و افزود: باید فرهنگ مطالعه در خانواده نهادینه شود .

قافله باشی ادامه داد: متاسفانه در زمان امروز کتاب در بین نگرانی ها و دغدغه های فرهنگی و معیشتی مردم جایگاهی ندارد و سرانه مطالعه به علت جابجایی ارزش ها کاهش یافته است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر ترغیب افراد جامعه به مطالعه و کتابخوانی،اظهار کرد: کتاب مایه حیات و محرک توسعه و رشد جامعه است و تورهای کتاب گردی کاری ارزشمند است و می‌تواند در آشنایی مردم با کتاب و کتابخوانی موثر باشد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر قزوین با اشاره به عضویت پنج هزار نفر در کتابخانه های شهرداری قزوین افزود: تاکنون ۴۵ هزار نفر به کتابخانه ها و قرائت خانه های این سازمان برای مطالعه و دریافت کتاب مراجعه کرده اند.

قافله باشی تعداد کتاب های موجود در کل کتابخانه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را نیز ۴۹ هزار و ۲۰۸ جلد کتاب برشمرد.

وی تصریح کرد: همچنین این سازمان با استقرار ایستگاه های کتاب در محلات مختلف شهر قزوین، دسترسی آسان شهروندان به کتاب را فراهم آورده  است.

قافله باشی، برگزاری نمایشگاه کتاب، تعویض کتب کتابخانه های خانگی و اهدا کتاب به شهروندان از جمله برنامه های هفته کتاب و کتاب خوانی شهرداری قزوین عنوان کرد.

۲۴ تا ۳۰ ابان ماه سالجاری هفته کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است.