دولت با بسته معیشتی به دنبال بهبود اقتصاد خانواده‌ها است

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان گفت: دولت تدبیر و امید برنامه دارد تا با هدف کمک به شرایط اقتصادی خانواده‌ها و توزیع عواید حاصل از اصلاح قیمت بنزین، بسته معیشتی در اختیار مردم قرار گیرد.

نادر مالکی عصر سه‌شنبه در حاشیه نشستی در استانداری سمنان، در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: برای کمک به اقشار ضعیف جامعه از لحاظ اقتصادی در کنار افزایش قیمت بنزین، کمک هزینه معیشتی به مردم پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: دولت از این ماه علاوه بر پرداخت یارانه و حقوق کارکنان دولت، هزینه کمک معیشتی نیز پرداخت می‌کند.

مالکی تصریح کرد: دولت هر ماه ۴۰ هزار میلیارد ریال یارانه و ۲۴۰ هزار میلیارد ریال حقوق کارمندان پرداخت می‌کند و از این ماه  ۲۵هزار میلیارد ریال مربوط به افزایش قیمت بنزین برای ۱۸ میلیون خانوار که  ۶۰ میلیون نفر جمعیت را شامل می شود در این روزها پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان خاطرنشان کرد: در راستای هدف مندی یارانه ها برای خانوارهای تک نفره ۵۵۰ هزار ریال،  دو نفره یک میلیون و ۳۰ هزار ریال، سه نفره یک میلیون و ۳۸۰ هزار ریال،  چهار نفره یک میلیون ۷۲۰ میلیون ریال  و پنج نفره و بیشتر  ۲ میلیون و ۵۰ هزار ریال کمک هزینه معیشت  پرداخت می‌شود.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از روز بیست و چهارم آبان ۹۸،  قیمت بنزین معمولی سهمیه ای هر لیتر ۱۵ هزار ریال، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه ای هر لیتر ۳۰ هزار ریال و بنزین سوپر هر لیتر ۳۵ هزار ریال محاسبه می شود.
بر اساس مصوبه این شورا سهمیه سوخت خودروهایی که در کارت ماشین دوگانه سوز قید شده ۳۰ لیتر درماه، خودروهای تک سوز ۶۰ لیتر درماه است و خودروهای مربوط به دستگاه‌های اجرایی بدون سهمیه و باقیمت آزاد محاسبه می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها