تاب‌آوری ملت ایران دشمنان را مایوس کرده‌ است

ساری- ایرنا- معاون آموزشی وزیر دفاع با بیان این نکته که نیازمند راهبری حفاظت یکپارچه در زیر ساخت‌های حیاتی کشور هستیم، گفت که امروز تاب‌آوری ملت ایران مقابل تمام توطئه‌ها، دشمنان را ناامید کرده‌ است.

ابوطالب شفقت روز سه شنبه در همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی در بابلسر افزود: اگر امروز شاهد راهبری بسیاری از مشکلات هستیم، به مدد ایستادگی مردم مقابل همه سختی‌ها است.

وی با اشاره به اینکه حاکمیت و مسئولان این نظام باید آسیب پذیری‌های احتمالی را در همه فعالیت‌های خود در قالب پدافند غیر عامل مورد بررسی و راهکار ارائه بدهند، اظهار داشت: البته امروزه بحران طبیعی و مشکلات انسان ساخت بسیار پیچیده تر شده است و به همین دلیل نیازمند راهبری حفاظت یکپارچه زیر ساخت های حیاتی کشور هستیم.

معاون وزیر دفاع  به پیشرفت های علمی  و تکنولوژی امروز دنیا اشاره کرد و توضیح داد: تاب آوری و پیش بینی های نسبتا صحیح آسیب پذیری بحران های مختلف طبیعی و غیر طبیعی را هدایت می کند.

شفقت  که رئیس دانشگاه مالک اشتر  نیز است از مردم ، حاکمیت و مسئولان به عنوان مخاطبان پدافند غیر عامل یاد کردو گفت: هر سه گروه باید دغدغه داشته باشند و مفاد پدافند غیر عامل باید به درستی در جامعه نهادینه شود.

وی با تاکید بر این که  ارزیابی پدافند غیر عامل همواره باید در دستور کار مسئولان قرار بگیرد، گفت: مقالاتی که در همایش ملی حفاظت از زیر ساخت های حیاتی کشور بدست آمده است باید خروجی مناسب و عملیاتی شود.

وی برگزاری این همایش در دانشگاه را مهم توصیف کرد و گفت: به نظر می رسد باید رشته تحصیلی پدافند غیر عامل در دانشگاه ها ایجاد شود.

معاون وزیر دفاع از تداخلات سایبری به عنوان یک تهدید جدی علیه کشور نام برد و در عین حال گفت: دانش عمیق پدافند غیر عامل برای کنترل و راهبری این تهدید پیشرفته نیز در داخل کشور وجود دارد.

شفقت تصریح کرد: مسئولان کشور سربازان پدافند غیر عامل هستند که باید بستر امن و آرامش روانی و اقتصادی  را برای خدمت به مردم فراهم کنند. 

این مسئول وزارت دفاع در این همایش بیان داشت: آمریکا برای فشار به مردم در ۲ سال اخیر به طور علنی جنگ روانی و  اقتصادی راه اندازی کرده است و توجه به  پدافند غیر عامل در این عرصه ها یک امر ضروری و لازم است.

همایش ملی حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی با هدف بررسی آخرین وضعیت پدافند غیر عامل این بخش امروز سه شنبه با حضور شماری از مسئولان کشوری و مدیران کل پدافند غیرعامل استان‌های کشور در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر آغاز به کار کرد .

در این همایش دو روزه معاونان وزرای دفاع، راه و شهرسازی ، سازمان مدیریت بحران و پدافند غیرعامل سخنرانی می کنند.

ظرفیت سازی و تولید چرخه علم با رویکرد تطبیقی و حفاظت از زیرساخت های حیاتی استان ها در پیش یابی مخاطرات و خرابکاری سایبری ، حفاظت از  زیرساخت های حیاتی در مدیریت یکپارچه سواحل، درس آموخته های سیل ۱۳۹۸ با تمرکز بر حفاظت از زیرساخت های شهری و تاکید بر طرح مطالعات پدافند غیر عامل شهری از جمله موضوعاتی است که در این همایش درباره آن بحث و تبادل نظر می شود .

پدافند غیرعامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه گفته می شود که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =