«دست‌های آلوده» نگاهی عبرت‌آموز به تاریخ دارد

تهران- ایرنا- دراماتورژ و کارگردان نمایش «دست‌های آلوده» گفت: این نمایش که بیانی از جنگ جهانی دوم است نگاهی عبرت‌آموز به تاریخ دارد.

به گزارش روابط عمومی نمایش دست‌های آلوده، رونمایی از پوستر این نمایش با حضور مسعود موسوی دراماتورژ و کارگردان، ناصر آقایی، حامد نصرآبادیان، محمدرضا غلامی و عوامل این نمایش و چندی از بازیگران تئاتر و تلویزیون برگزار شد.
مسعود موسوی در این نشست با اشاره به مطالعه و پیگیری آثار پل سارتر در دو سال اخیر اظهار داشت: ابتدا با متنی دیگر از این نویسنده شروع کردم و سپس به دست‌های آلوده رسیدم؛ تاریخ همیشه عبرت‌آموز است از این جهت این متن را که مربوط به جنگ جهانی دوم است انتخاب کردم تا یادمان باشد همیشه باید نگاهی به تاریخ داشته باشیم.
دراماتورژ و کارگردان دست‌های آلوده با تاکید بر اینکه نگاهش به متن برای اجرا فقط معطوف به زمان جنگ جهانی نبوده است، خاطرنشان کرد: در این نمایش تلفیقی از گذشته و حال را در همه اجزای نمایش، از طراحی تا بازی‌ها و استفاده از اکسسوار و حتی لباس می‌بینید که امیدوارم تماشاگران بتوانند با این نگاه کارگردانی ارتباط برقرار کنند.
موسوی با اشاره به حضور بازیگران سینما و تلویزیون در تئاتر اظهار داشت: معتقدم در شرایط کنونی که به بازیگران حرفه‌ای تئاتر، کار نمی‌رسد، باید تا حد امکان از این انتخاب‌ها دوری کرد. برای همین تاکید داشتم که در نمایش دست‌های آلوده از بازیگران حرفه‌ای تئاتر استفاده کنم.
ناصر آقایی هم که به عنوان مهمان ویژه در این نشست حضور داشت، گفت: مسعود موسوی را چند سالی است می‌شناسم و با کارهایش آشنا هستم؛ او در آثارش دغدغه‌های اجتماعی را دنبال می‌کند و در این زمینه کاملا موفق بوده است.
وی با اشاره به اینکه پرداختن به سارتر شهامت می‌خواهد گفت: اجرای نمایشنامه‌های سارتر سخت است چون فلسفه دشواری دارد اما مطمئنم حالا که موسوی روی سارتر تمرکز کرده، می‌خواهد این مسیر را ادامه دهد و امیدوارم در این راه، اجرای موفقی داشته باشد. 
نصرآبادیان نیز در این نشست تاکید کرد: انتخاب وی از نمایشنامه‌های سارتر هم نشان از دغدغه‌مند بودن و به روز بودنش دارد و از صمیم قلب برایش آرزوی موفقیت می‌کنم. 
شهاب مهربان بازیگر دست‌های آلوده هم با بیان اینکه برایم بسیار جذاب بود که برای بازی در نقش اصلی این کار انتخاب شدم گفت: کاراکتری که در این نمایش ایفا می‌کنم، بسیار سخت بود و امیدوارم مورد پسند تماشاگران قرار بگیرد.
حمیدرضا نعیمی، مسعود موسوی، ریحانه سلامت، شهاب مهربان، محسن بابایی، فرزانه رضایی، آریاز ذوالفقاری و مهدی باقرزاده بازیگران این نمایش هستند.
نمایش دست‌های آلوده به کارگردانی و دراماتورژی موسوی از پنجشنبه هفته جاری ۳۰ آبان‌ماه ساعت ۲۰ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha