تشکیل شعبه ویژه تعزیرات در قزوین برای برخورد با گران‌فروشان

قزوین - ایرنا - به دنبال اجرای طرح اصلاح نرخ بنزین و ممنوعیت هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات در بازار، شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات گران فروشی در این اداره کل تشکیل شد.

سرپرست تعزیرات حکومتی استان قزوین روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از امروز طرح نظارت ویژه بر بازار اجرا می‌شود که در راستای آن علاوه بر صبح ها در  ساعات بعدازظهر نیز ۲ گشت به صورت سیار در سطح شهرها به نظارت از بازار اقدام خواهند کرد
هوشنگ محمدی گراوندی افزود: طرح تشدید نظارت تعزیرات حکومتی علاوه بر مرکز استان، در سایر شهرها و شهرستان‌ها نیز اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: این طرح که همزمان با اصلاح قیمت بنزین آغاز شده تا یک ماه دیگر نیز ادامه خواهد داشت.
محمدی گراوندی تصریح کرد: تاکنون هیچ پرونده تخلفی برای اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین ارسال نشده و جوی آرام در بازار استان قزوین حاکم است.
سرپرست تعزیرات حکومتی قزوین اظهار داشت: با همکاری صورت گرفته بین مردم، ادارات و اصناف، بازار به یک ثبات نسبی رسیده و مشکلی نیز در زمینه گرانفروشی در سطح استان گزارش نشده است.
وی همچنین از شهروندان قزوین خواست تا هرگونه تخلف صنفی را به سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی یا سامانه ۱۲۴ اداره نظارت و بازرسی صمت گزارش کنند تا در  کم ترین زمان ممکن به آن رسیدگی شود.
از ابتدای امسال تاکنون یک هزار پرونده گران‌فروشی در اداره کل تعزیرات حکومتی استان قزوین رسیدگی شده و میزان محکومیت این پرونده‌ها نیز بیش از ۱۰ میلیارد ریال بوده است.