دستگاه قضا بدون ملاحظه سیاسی و جناحی به پرونده‌های مفاسد اقتصادی رسیدگی کند

تهران- ایرنا- رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس با بیان اینکه اقدام قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی اقدامی امیدبخش و براساس خواست عمومی مردم است، گفت: نباید این اقدامات را محدود به رسیدگی به پرونده‌های یک جریان سیاسی کرد که اصل مبارزه را بی‌اعتبار می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه خانه ملت، اعضای فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با حجت الاسلام و المسلمین  ابراهیم رئیسی دیدار و گفت و گو کردند. در این نشست ۳ ساعته، بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص موضوعات مختلف مباحثی را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتند.

مصطفی کواکبیان رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس در این دیدار با تشکر از اقدامات فسادستیز قوه قضائیه در برخورد با پرونده‌های فساد اقتصادی، گفت: امیدوارم مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی بدون هیچ ملاحظه سیاسی و جناحی تداوم یابد.

وی افزود: اقدام قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده مفاسد اقتصادی اقدامی امیدبخش و بر اساس خواست عمومی مردم است و نباید آن را محدود به رسیدگی به پرونده‌های یک جریان سیاسی کرد که اصل مبارزه را بی‌اعتبار می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خواست ملت این است که قوه قضائیه بدون هیچ ملاحظه‌ای همانگونه که به پرونده برادر رئیس جمهوری می‌پردازد، پرونده املاک نجومی شهرداری تهران، ۹۴۷ میلیون دلار دریافتی صداوسیما، پرونده خرید سهام خارجی ۲.۷ میلیارد دلاری رئیس جمهوری سابق، پرونده کرسنت، پرونده بابک زنجانی و پرونده بازداشت‌های متهمان به ترور دانشمندان هسته‌ای را نیز بدون هیچ ملاحظه‌ای رسیدگی کند.

کواکبیان درخصوص تصمیم سران قوا درخصوص افزایش نرخ بنزین، بیان کرد: در راستای اطاعت از رهنمودهای رهبری هر ۳ فراکسیون اصلی مجلس شورای اسلامی از ارائه طرح ۲ یا ۳ فوریتی در این خصوص، خودداری کرده اما این گلایه برای مجلس شورای اسلامی ماند که نباید تصمیمات خارج از قاعده بدون مشورت با مجلس اتخاذ می‌شد.

وی ادامه داد: از رئیس مجلس شورای اسلامی خواستیم تا تعطیلی هفته آینده جلسات مجلس لغو شود و طی جلسات متعدد با حضور سران قوا، ابعاد این تصمیم مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم افزود: هرچه نظام دیدگاه‌های مردم را در تصمیم‌گیری‌ها بیشتر دخیل کند و آنها را در تصمیمات کلان مشارکت دهد از پشتوانه اجرایی بیشتر و بالاتری بهره‌مند خواهد شد و نباید جامعه را با تصمیمات آنی دچار شوک کرد و به سرمایه اعتماد عمومی ضربه وارد کرد.

کواکبیان از رئیس قوه قضائیه خواست تا برای نشست با مجامع و فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی فرصت بیشتری اختصاص دهد تا در جریان مشکلات و مطالبات واقعی مردم قرار گیرد.

وی همچنین از کم‌کاری در حوزه دیپلماسی و روابط بین‌المللی در زمینه حقوق بشر قوه قضائیه انتقاد کرد و گفت: چرا باید بی‌جهت هر ساله علیه حقوق بشر ما قطعنامه صادر شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قوه قضائیه باید با بهره‌گیری از ظرفیت نهادهای مدنی و احزاب جمهوری اسلامی حضور جدی‌تر و محکم‌تری در مجامع بین‌المللی داشته باشد.

در این نشست که معاونان رئیس قوه قضائیه هم حضور داشتند، مقدر شد در آینده نزدیک جمعی از نمایندگان مجلس از برخی زندان‌ها بازدید کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =