اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای طرح‌های پیشران

تهران- ایرنا- بانک مرکزی اعلام کرد: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های پیشران در بخش‌های مختلف اقتصاد توسط شبکه بانکی اختصاص می‌یابد.

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای، سهم بانک‌ها از مبلغ کل تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح‌های پیشران بخش ساختمان و مسکن، صنعت و معدن، نفت، گردشگری و جهاد کشاورزی را مشخص کرد.

براساس این اطلاعیه با توجه به نامگذاری امسال به نام «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب برای حمایت هرچه بیشتر از واحدهای تولیدی بویژه صنایع پیشران، سهم بانک های عامل از کل تسهیلات در نظر گرفته شده به طرح های پیشران را ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

 سهم  بخش صنعت و معدن از این مبلغ، ۵۰۰ هزار میلیارد ریال، بخش نفت مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال، گردشگری مبلغ ۶۰ هزار میلیارد ریال، بخش مسکن و ساختمان مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال و بخش کشاورزی مبلغ ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تعیین شد.

بر این اساس قرار شد سهم تسهیلات یاد شده با در نظر گرفتن صنایع پیشران معرفی شده از سوی وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، نفت و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان حداقل سهم پیش‌بینی شده برای اعطای تسهیلات توسط بانک‌های عامل پرداخت شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =