طرح کتاب گردی در قزوین اجرا شد

قزوین – ایرنا- همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مدیران فرهنگی استان قزوین در قالب طرح کتابگردی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه در کتابفروشی ها حضور پیدا کردند و با مسائل و مشکلات این قشر از نزدیک آشنا شدند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین روز سه شنبه در حاشیه این بازدید در گفت و گو با ایرنا هدف از برگزاری این طرح را آشنایی عموم مردم و همچنین مدیران اجرایی و فرهنگی با فعالیت ها و خدمات کتابخانه های عمومی، فروشندگان کتاب  و ناشران عنوان کرد.

محمد حسن اسماعیلی افزود: توجه دادن عموم مردم به فرهنگ کتاب و کتابخوانی با از استفاده از ظرفیت گروه های مرجع نظیر هنرمندان، چهره های سرشناس فرهنگی و ورزشی از جمله اهداف این طرح است.

وی تصریح کرد: تلاش داریم برنامه‌های هفته کتاب را از حالت نمادین خارج کنیم و علاوه بر پایبندی به شعار هفته کتاب که «حال خوش خواندن است»، پیوند میان کتاب فروشی‌ها و خانواده‌ها را بیشتر کنیم.

اسماعیلی ادامه داد: این طرح چند سالی است که در حال برگزاری است و باید تلاش کنیم  کتاب در سبد فرهنگی خانوار چه به صورت امانی و چه بصورت خرید از کتابخانه ها قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بحث اقتصاد حوزه کتاب به فرهنگ خرید کتاب ارتباط  تنگاتنگی دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین یادآور شد: امسال پویش خوبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در قزوین ایجاد شد که امیدواریم در سال های آینده به شکل پررنگ تری دنبال شود.

در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل آموزش و پرورش، مدیر کل اسناد و کتابخانه ها، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین و رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری قزوین  از کتابخانه دانشگاه بین المللی امام خمنینی، کتابخانه  امام خمینی، فروشگاه شهر کتاب و انتشارات ناشران سایه گستر و مهرگان دانش بازدید کردند.

در این دیدار فروشندگان کتاب ضمن اظهار خشنودی از برگزاری چنین طرحی، فروش کتاب در قزوین را نسبتا خوب ارزیابی کردند.

۲۴ تا ۳۰ آبان ماه هفته کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است.