ووشو دامغان به حامیان مالی قوی برای تیم‌داری نیازمند است

سمنان- ایرنا- رئیس هیات ووشو شهرستان دامغان گفت: ووشوکاران دامغان با وجود مدال‌آوری و انگیزه بالا در مسابقات ملی و بین‌المللی، برای ادامه راه و درخشش بیشتر، به یک حامی مالی برای تیم‌داری نیازمند هستند.

حسین تقی پور عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: وجود حامی مالی قوی و تخصیص اعتبارهای دولتی در حوزه ورزش ووشو می تواند در پیشرفت بیشتر این ورزش نقش بسزایی داشته باشد که با توجه به مدال آوری این ورزش در شهرستان، با حمایت بیشتر می‌توان شاهد درخشش بیشتر این ورزشکاران بود.

وی به وجود جوانان بااستعداد این شهرستان در رشته ووشو اشاره کرد و گفت: وجود یک تیم قوی در رشته ووشو می‌تواند این رشته ورزشی شهرستان دامغان را به قله های پیشرفت و ترقی برساند و امیدواریم این امر با حمایت و رایزنی مسوولان و سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام شود. 

تقی پور بیان کرد: احمد واحدی یکی از این ورزشکاران باانگیزه است که در ۲ سال اخیر، به اردوی تیم ملی جوانان ووشو کشور راه پیدا کرد و عنوان های مختلف ملی و بین المللی را کسب کرد که در کنار این جوان، محمد رضا جعفری، علیرضا الماسی و یوسف عسگری نیز سه ورزشکار دامغانی هستند که در لیگ برتر جوانان به رقابت می پردازند. 

تقی پور ادامه داد: در مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو کشور نیز که از روز ۲۲ الی ۲۷ مرداد ۹۸ در استان البرز برگزار ‌شد، تیم دامغان با سه تالو کار و ۲ ساندا کار با سرپرستی علی ولی نیاز و مربی‌گری حسین تقی پور در این مسابقات حضور یافت.

وی خاطرنشان کرد: احمدی واحدی، در بخش ساندا وزن منفی ۸۰ کیلوگرم این مسابقات، با اجرای خوب خود و کسب مدال برنز، موفق شد جواز حضور در اردوی تیم ملی بزرگسالان جهت شرکت در مسابقات آسیایی ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند. 

وی اضافه کرد: احمد واحدی پیش از این در تیم ملی جوانان به رقابت می‌پرداخت که کسب مدال طلای آسیایی جوانان در مسابقات کره جنوبی ۲۰۱۷ و کمربند طلایی ووشو را نیز از آن خود کرده بود. 

تقی پور افزود: بیش از ۵۰۰ ورزشکار از تمامی استان های کشور در این رقابت ها حاضر بودند و سطح مسابقات نیز از کیفیت بالایی برخوردار بود.

تقی پور اظهار داشت: ووشو از ورزش‌های مدال آور و باکیفیت استان سمنان است و انتظار می‌رود تا این رشته ورزشی بهتر از گذشته مورد حمایت مسوولان قرار گیرد. 

رئیس هیات ووشو شهرستان دامغان گفت: احمد واحدی از ورزشکاران خوش آتیه این شهرستان است که امیدواریم با حضور در مسابقات آسیایی ۲۰۲۰ توکیو بتواند با کسب مدال، افتخارآفرین باشد. 

تعداد ورزشکاران رشته ووشو در دامغان ۲۳۰ نفر است که از این تعداد، سه نماینده در تیم های لیگ برتر و یک نماینده در تیم ملی حضور دارند.

اخبار مرتبط