۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۰
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83561441
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیریت استراتژیک مورد تاکید فعالان اقتصادی قرار گرفت

تهران - ایرنا - پنل تخصصی برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت استراتژیک برگزار شد.

سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک امروز در سالن اجلاس سران آغاز به کار کرد.

با برگزاری پنل تخصصی برنامه‌ریزی و  مدیریت استراتژیک کار خود را ادامه داد در این پنل «بهمن حاجی‌پور» عضو هیات علمی دانشگاه تهران درباره کاربرد استنتاج بهترین تبیین در ترس و گمان در ساخت نظریه‌های مدیریت استراتژیک سخنرانی کرد.

وی به بررسی رویکردهای جهانی در مدیریت استراتژیک پرداخت و گفت: رویکرد ترکیب سیستماتیک، حل معما و رویکرد نظریه سازی در مدیریت استراتژیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

حاجی پور گفت: آنچه در دانش فعلی مدیریت استراتژیک می آموزیم بیش از ۱۰ درصد مشکلات مدیریت استراتژیک کشور را حل نمی کند  و ۹۰ درصد مسائل موضوعات غافلگیر کننده‌ای است که برای حل این مسائل باید رویکردهای مناسب را اتخاذ کرد.

در ادامه «مجید قاسمی» رئیس هیات مدیره شورای انجمن های علمی کشور ، سیاست های اقتصاد مقاومتی را در مدیریت استراتژیک بسیار موثر ارزیابی کرد و گفت: این سیاست‌ها کلیدی‌ترین سیاست‌های اقتصادی برای کشور است.

وی افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی یکی از دست مایه‌های ملی کشور است که از همه اهل تفکر برای تدوین آنها استفاده شده و به عبارتی شعور ملی کشور است.

قاسمی گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی ، سیاست های غیراجرایی نیستند بلکه کاملا اجرایی بوده که خود آنها روش های اجرا هم دارند.

رئیس هیات مدیره شورای انجمن های علمی کشور گفت: سیاست های اقتصاد مقاومتی می تواند در بنگاه های اقتصادی کشور هم پیاده سازی و اجرایی شود، این سیاست ها نقشه راه تمامی فعالان اقتصادی کشور است.

رئیس دانشگاه خاتم گفت: ایران تنها کشوری نیست که سیاست اقتصاد مقاومتی دارد بلکه اکثر کشورها چنین سیاست هایی را تبیین کرده اند.

 وی ادامه داد: سیاست های اقتصاد مقاومتی در بانک پاسارگاد مورد توجه قرار گرفته است تا نشان دهد که این سیاست ها در عمل کارایی لازم را دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =