تمدید یک‌هفته‌ای اکران فیلم‌ها

تهران - ایرنا- سخنگوی شورای عالی اکران گفت: این شورا تصمیم گرفت با توجه به اتفاقات اخیر، اکران فیلم‌های روی پرده را به مدت یک هفته تمدید کند.

علی سرتیپی، با اشاره به جلسه امروز این شورا گفت: در جلسه امروز (سه‌شنبه ۲۸ آبان) با حضور همه اعضا، مصوب شد با توجه به اتفاقات اخیر و تاثیر مستقیم آن بر کاهش فروش سینماها، اکران تمام فیلم‌های روی پرده به مدت یک هفته دیگر علاوه بر مدت‌زمان مصوب شده‌ تمدید شود.

وی ادامه داد: همچنین اگر فیلم جدیدی مانند معکوس از چهارشنبه این هفته (۲۹ آبان) اکران شود، یک هفته از مدت‌زمان آن محاسبه نخواهد شد و می‌تواند یک هفته بیشتر به نمایش در بیاید.

سرتیپی افزود: در مصوبه دیگری تصویب شد سانس‌های فوق‌العاده در شب به جای آنکه از ساعت ۲۲ محاسبه شوند از ساعت ۲۱ شب مورد محاسبه قرار بگیرند. همچنین سالن‌های سینمایی که ۷ سالن نمایش دارند بعد از دو هفته که از نمایش یک فیلم در سرگروهشان گذشت و اگر آن فیلم فروش خوبی نداشت، می‌توانند آن را به جای تعویض، به صورت تک‌سانس در سالن‌های خود به نمایش در بیاورند.

فیلم‌های مطرب ساخته مصطفی کیایی، چشم و گوش بسته به کارگردانی فرزاد موتمن، سمفونی نهم ساخته محمدرضا هنرمند، منطقه پرواز ممنوع ساخته امیر داسارگر، تورنادو به کارگردانی سید جواد هاشمی و بنیامین از محسن عنایتی عنوان ۶ فیلم تازه اکران شده است.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه گذشته (۲۴ آبان) به اجرا گذاشته شد در شهرهای مختلف از همان روز و طی روزهای بعد شروع شد و اشکال متفاوت داشت. در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک یا آتش زدن اماکن و اموال عمومی همراه شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =