۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۴
کد خبرنگار: 802
کد خبر: 83561419
۰ نفر
لاریجانی: سازمان نظام روان‌شناسی باید حمایت شود

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی بر حمایت قاطع از سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره، «محمد حاتمی» رییس و جمعی از مشاروان این سازمان با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

سازمان نظام روان‌ شناسی و مشاوره در این دیدار گفت: روان‌ شناسی و مشاوره یک فرصت بزرگ در کشور برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی - روانی و نیازمند حمایت مجلس شورای اسلامی است.

وی افزود: باید تاب‌آوری سلامت‌روان جامعه را افزایش داد، فضاهای مجازی را کنترل و سواد سلامت‌روان جامعه را افزایش دهیم.

سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ادامه داد:‌ خواستار همکاری جدی صدا وسیما و برای نظارت و اجرای برنامه‌ها، نیازمند کمک و اختصاص بودجه مستقل برای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستیم.

حاتمی از رئیس مجلس شورای خواست تا موضوع بیمه سلامت روان‌شناسان و مشاوران و اجرای بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه موضوع «مشمول بیمه پایه» و «بیمه تکمیلی» مراجعان به مشاورین و روان‌شناسان همانند پزشکان در نظر گرفته شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بطور قطع سازمان باید مورد حمایت قرار گیرد. مواردی را که بیان شد، مورد تایید است و باید پیگیری شود.

علی لاریجانی همچنین در این دیدار درخصوص بودجه و کمک مالی و بیمه سلامت روان‌شناسان و مشاوران و همکاری صدا و سیما با سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره دستورات لازم را صادر کرد.

شکوه نوابی‌نژاد نائب رئیس شورای مرکزی، فریبرز درتاج دبیر شورای مرکزی، حسین اسکندری نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری در شورای مرکزی، ناصر صبحی قراملکی عضو هیأت بازرسان و حسن احدی مشاور عالی رئیس سازمان در محل مجلس شورای اسلامی در این دیدار حضور داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =