محورهای کوهستانی استان سمنان لغزنده است

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: بارش برف و کولاک، با تدوام فعالیت سامانه بارشی، استان را فرامی‌گیرد و به ویژه محورهای ارتباطی نقاط کوهستانی لغزنده است.

سرهنگ تقی کبیری عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به بارش برف و باران بیشتر جاده‌های اصلی استان سمنان به ویژه گردنه ها و نقاطی از محور تهران-مشهد لغزنده است.

وی خاطر نشان کرد: در ساعت‌های گذشته بارش برف در محور محدوده سمنان- دامغان و شمال شهمیرزاد گزارش شد و هموطنان در صورت امکان از تردد در محورهای کوهستانی استان پرهیز کنند.

رئیس پلیس راه استان سمنان با بیان اینکه راه‌های نقاط کوهستانی و دیگر نقاط استان با وجود بارش برف و باران مسدود نیست، گفت: رانندگان با احتیاط کامل و رعایت فاصله طولی در محورهای سمنان تردد کنند.

کبیری اضافه کرد: رانندگان وسایل نقلیه در هنگام تردد زنجیرچرخ، لباس گرم، سوخت کامل و مواد خوراکی فاسدنشدنی به همراه داشته باشند.

رئیس پلیس راه استان سمنان ادامه داد: بی‌توجهی رانندگان به جلو و واژگونی خودرو از عوامل مهم در سوانح رانندگی در جاده‌های سمنان است و هموطنان در هنگام تردد به نکات فنی و هشدارهای راهنمایی و رانندگی توجه کنند.

براساس گزارش هواشناسی، ناپایداری‌ و بارندگی ها در نقاط مختلف استان سمنان با حضور سامانه جوی تا پایان هفته ادامه دارد و در روز چهارشنبه تشدید می شود.

استان سمنان بیش از هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر بزرگراه، آزادراه و جاده اصلی و فرعی و بیش از یکهزار هزار کیلومتر راه روستایی دارد.

اخبار مرتبط