بیش‌از هزار کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ بین موتورسوران سیستان و بلوچستان توزیع شد

زاهدان- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: هزار و ۱۵۰ عدد کلاه ایمنی و برچسب شبرنگ در روز «یادمان قربانیان حوادث ترافیکی» در استان توزیع شد.

تیمور باقری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای افزایش ضریب ایمنی تردد در جاده‌های سیستان و بلوچستان عنوان کرد و اظهار داشت: هزار و ۵۰۰ نفر از راکبان موتور سیکلت استان در این روز آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

وی توزیع ۵۵۰ عدد کپسول آتش‌نشانی بین رانندگان وانت بار، توزیع و نصب هزار گردنبند شبرنگ مخصوص شتر و ۴۰۰ عدد مارکر شبرنگ استاندارد جهت آشکار سازی ناوگان حمل و نقل باری جاده‌ای در سیستان و بلوچستان را از دیگر اقدامات این اداره‌کل به مناسبت بزرگداشت یاد قربانیان حوادث ترافیکی ذکر کرد.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بر اساس اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی سوانح رانندگی در جاده‌ها در ۶ ماهه اول سالجاری منجر به فوت ۴۹۸ نفر و مصدوم شدن ۴ هزار و ۳۸ نفر شده است گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده این تعداد تلفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشاز ۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: این استان با داشتن بیش‌از هفت درصد از شبکه راه‌های کشور دارای شاخص‌های مطلوبی در زمینه سوانح رانندگی در جاده نیست به طوریکه بر اساس اطلاعات ۶ ماهه، در هر هزار کیلومتر راه، ۲۱ نفر جان خود را در این مدت از دست داده‌اند.

باقری خاطر نشان کرد: تمام تلاش همکاران ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر ارتقاء فرهنگ ترافیک و افزایش ایمنی تردد در جاده‌های استان معطوف است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =