۶۴۰ دانش آموز دوره ابتدایی در کردستان تکرار پایه هستند

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: از مجموع ۱۵۵ هزار و ۴۱۴ دانش‌آموز دوره ابتدایی شغل به تحصیل در مدارس استان، ۶۴۰ نفر را دانش‌آموزان تکرار پایه تشکیل می‌دهند.

صدیقه عبداللهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد از دانش‌آموزان، مردودی سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ بوده و در سال تحصیلی جاری در همان پایه سال گذشته مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد ۴۱ صدم درصد مجموع دانش‌آموزان دوره ابتدایی استان را شامل می‌شود، افزود: با تلاش‌های انجام شده این تعداد مردودی نسبت به سال تحصیلی ۹۷ - ۹۶ علیرغم افزایش جمعیت دانش‌آموزی با کاهش ۷۹ نفری (۶ صدم درصد) روبرو است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: ۳۹۲ نفر از دانش‌آموزان ابتدایی تکرار پایه پسران و ۲۴۸ نفر دختران هستند ولی بیشترین تکرار پایه با ۳۶۸ نفر مربوط به پایه اول ابتدایی است.
وی یادآور شد: همچنین بیشترین تکرار پایه مربوط به دانش‌آموزان شهرستان‌های بانه و قروه و کمترین نیز مربوط به دانش‌آموزان مناطق کرانی و سریش‌آباد است البته این مناطق جمعیت دانش آموزی کمتری نیز دارند.

عبداللهی تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی در یک کلاس، بیسوادی والدین، وجود نیروهای جدیدالورود برای تدریس  و همچنین دیرآموز بوده دانش‌آموزان را از جمله دلایل مرودی اعلام کرد و گفت: تمام دانش‌آموزان مردودی سال گذشته در سال تحصیلی جاری مشغول به تحصیل بوده و هیچکدام ترک تحصیل نکرده‌اند.

 از مجموع ۳۰۰ دانش آموز شاغل به تحصیل استان کردستان در سال جاری بیش از ۱۵۵ هزار در دوره ابتدایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =