مددجوی بهزیستی پشت نوبتی برای صدور دفترچه در کشور نداریم

زنجان - ایرنا - رئیس دبیرخانه بیمه و درمان مددجویان سازمان بهزیستی کشور گفت: با اقدامات انجام شده در زمان حاضر هیچ مددجوی پشت نوبت برای صدور دفترچه نداریم.

افسانه مشتری روز سه شنبه در جلسه شورای معاونان بهزیستی استان افزود:  طبق برآوردهای انجام گرفته هزینه اعتبار دفترچه های درمان سازمان بهزیستی ۵۴۰ میلیارد تومان است که برای هر مددجو ۱۰۷ هزار تومان به بیمه سلامت پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون سه سازمان بیمه گر رسمی چون بیمه نیروهای مسلح، تامین اجتماعی و بیمه سلامت در کشور فعالیت می کند که در این ارتباط بیمه سلامت آحاد مردم و سایر اقشار را که شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است، تحت پوشش قرار داده است.

این مسئول ادامه داد: تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ دفترچه سایر اقشار برای مددجویان بهزیستی صادر شده و بیشترین حق بیمه پایه را بهزیستی به بخش توانبخشی اختصاص داده است.

وی اظهار داشت: تمامی افراد مجهول الهویه که در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند می توانند تا صدور شناسنامه و اوراق شناسایی سه ماه از خدمات رایگان بیمارستانها، مراکز بهداشت و درمانی استفاده کنند.

به گفته این مسئول، اگر بهزیستی نتواند در این مدت مدارک شناسایی افراد مجهول الهویه را آماده سازی کند باید هزینه سه ماه اول را نیز پرداخت کند.

مشتری افزود: مددجویان زیر ۱۸ سالی که دارای بیماری قلبی یا ارتوپدی هستند نیز می توانند از طریق واحد مددکاری مربوطه و با معرفی رسمی سازمان بهزیستی به موسسه خیریه زنجیره امید در تهران به صورت رایگان درمان شوند که از مبالغ پرداختی پنج درصد هزینه ها را بهزیستی و ۹۵ درصد هزینه های درمانی را نیز موسسه پرداخت می کند.

دوره آموزشی بیمه برای کارشناسان بیمه بهزیستی سراسر کشوربه مدت ۲ روز و به میزبانی بهزیستی استان زنجان در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =