رزمایش «ذوالفقار ولایت»متناسب با تهدیدات منطقه اجرا می‌شود

تهران-ایرنا- جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان این که پیام این رزمایش را برای دوستان صلح و آرامش و ایجاد امنیت گفت: این رزمایش از نظر آموزش‌های نوین متناسب با تهدیدات منطقه به مرحله اجر درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ارتش، امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی در حاشیه برگزاری رزمایش ذوالفقار ولایت، گفت: این رزمایش با حضور یگان‌های متحرک هجومی که شامل، تیپ ۴۰، تیپ ۴۱، تیپ ۳۲۱، یگان های پهپاد و گروه ۴۳۳ مهندسی، با پشتیبانی بالگرد های هوانیروز در منطقه عمومی شمال غرب کشور به صورت تک شبانه و روزانه برگزار شد.

وی به تغییر ساختار نیروی زمینی از یگان های پیاده مکانیزه به متحرک هجومی اشاره کرد و  افزود:  برابر ساختار جدید نیروی زمینی ارتش یگان های متحرک هجومی خود را به تجهیزات جدید مجهز کرده و نیاز بود برای ارتقا توانمندی و آمادگی دفاعی یگان های مستقر در منطقه شمال غرب رزمایشی را در دو حوزه تک شبانه و روزانه برگزار کنیم تا بتوانیم اهداف از پیش تعیین شده را که ترسیم کرده ایم به آن دست یابیم.

جانشین فرمانده نیروی  زمینی ارتش یادآور شد: رزم شبانه با حضور یگان های شرکت کننده در شرایطی در منطقه شمال غرب برگزار شد که با توجه به شرایط جوی و برودت هوای منطقه، یگان ها را مورد آزمایش قراردادیم و  یگان‌ها تاکنون عملکرد قابل قبولی داشته اند.

نعمتی ادامه داد: یگان های شرکت کننده در این رزمایش، تجهیزات و دستاوردهای چند سال اخیر نیروی زمینی ارتش را مورد استفاده قرار دادند و از نظر آموزش های نوین متناسب با تهدیدات منطقه این رزمایش به مرحله اجر درآمد.

وی خاطرنشان کرد: در حاشیه برگزاری رزمایش با برپایی بیمارستان صحرایی و طرح های مردم یاری روستاهای اطراف منطقه رزمایش مورد خدمت رسانی قرار گرفتند.

جانشین فرمانده نیروی  زمینی ارتش گفت: بیمارستان صحرایی در روستای آق بلاغ در منطقه خوی با حضور چندین پزشک متخصص کودکان، عفونی، زنان و زایمان، داخلی برپا شد که در این طرح مردمیاری پزشکان  با حضور در مناطق روستایی به ویزیت رایگان و ارائه خدمات پزشکی پرداختند.

 نعمتی پیام این رزمایش را برای دوستان صلح و آرامش و ایجاد امنیت خواند و گفت: این رزمایش برای دشمنان جمهوری اسلامی ایران که همواره در تلاش هستند تا کشور به موفقیت بزرگ دست نیابد موجب بازدارندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =