همگامی مهابادی‌ها با طرح اصلاح قیمت بنزین قابل تحسین است

مهاباد- ایرنا- فرماندار مهاباد گفت: همگامی مردم این شهرستان با تصمیم نظام و مصوبه سران قوای سه‌گانه مبنی بر اصلاح قیمت بنزین قابل تحسین است.

ایرج شجاعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهروندان مهابادی از ابتدای شروع طرح افزایش قیمت بنزین همکاری و هم افزایی بسیار خوبی با مسوولان داشتند و در این مدت هیچ‌گونه ناامنی یا مشکلی در این شهر روی نداده است.

وی ادامه داد: مهاباد به عنوان قطب فرهنگی آذربایجان‌غربی نشان داد که نظام را در تمام برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همراهی می‌کند و اجازه ناامنی به بهانه‌های مختلف را به سودجویان نخواهند داد.

وی اظهار کرد: مسوولان این شهرستان نیز به پاس این تعامل به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شهروندان هستند و ارگان‌های دخیل در طرح اصلاح قیمت بنزین نیز اکنون در دو شیفت کاری فعال هستند.

فرماندار مهاباد با بیان اینکه این شهرستان از آمادگی کامل برای اجرای این طرح برخوردار است، تاکید کرد: با نظارت ویژه بر بازار و ارتباط مداوم با وضعیت بازار هیچ‌گونه خدمات و کالایی افزایش قیمتی نخواهد داشت.

شجاعی عنوان کرد: با توجه به اینکه نرخ گاز طبیعی و گازوئیل، افزایش نیافته است به دستگاه‌های مربوطه از جمله صنعت، معدن و تجارت، اصناف و راهداری تاکید شده است که نظارت لازم را در این زمینه داشته باشند تا افزایش نرخی صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه عواید این طرح به طور کامل به خود مردم برمی‌گردد، گفت: درآمد حاصل از این طرح به کمک اقشار ضعیف جامعه می‌آید و بی تردید مزایای ارزشمندی برای مردم به دنبال دارد که آثار آن به تدریج دیده می‌شود.

وی یادآور شد: در راستای نظارت ویژه بر بازار هرگونه شکایت و گزارش مردمی مبنی بر افزایش قیمت به صورت اولویت‌دار و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه، از امروز اجرا شد؛ به گفته معاون رئیس‌جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی از منافع این طرح بهره مند می‌شوند.

براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه‌بندی شد.

طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است.

این اطلاعیه افزوده است: استفاده از سهمیه سوخت فقط با استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی میسر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =