اعتبارات دهیاری‌های کشور ۲۳۰ درصد رشد داشته است

قزوین - ایرنا - معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: اعتبارات دهیاری‌ها در دولت تدبیر و امید و طی سال‌های اخیر با افزایش ۲۳۰ درصدی روبه رو بوده است.

سعید رضا جندقیان روز سه شنبه در همایش دهیاری‌های استان قزوین اظهار داشت: سرانه هر روستایی تا پایان دولت دهم ۷۴۴ هزار ریال بود که این میزان در پایان سال ۹۶ به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال افزایش یافته است.

وی اضافه کرد:  طی این مدت سرانه شهرداری‌های کشور نیز از ۷۰۰ هزار ریال به ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال ۵۱ درصد رشد داشته است.

جندقیان، تمرکز دولت یازدهم و دوازدهم را بر روی روستاها دانست و اظهار داشت: با این حال نیازهای روستایی زیاد و قابل توجه است و باید با ورود بیشتر بخش خصوصی نسبت به رفع بسیاری از معضلات اقدام کرد.

این مسئول با بیان اینکه دولت‌ها هیچ گاه سرمایه‌گذاران خوبی به شمار نمی روند، تصریح کرد: بنگاه‌های خصوصی با ورود خود به عرصه تولید نشان داده اند که می‌توانند تکیه گاه خوبی در حوزه امور روستایی باشند.

جندقیان با اشاره به نقش دهیاری ها در خدمات دهی به روستاییان، افزود: نظام بوروکراسی کشور یا باید رعایت و یا اصلاح شود و در این راستا دهیاران بتوانند از نقش بیشتری برای اداره امور روستاها برخوردار باشند.

37 هزار و 100 دهیاری مدیریت امور روستاها در کشور را برعهده دارند.