مردم دغدغه تامین کالاهای مورد نیاز خود را نداشته باشند

شیراز- ایرنا- رئیس اتاق اصناف استان فارس گفت: با توجه به ذخیره مناسب کالاهای اساسی و ضروری، مردم هیچگونه دغدغه‌ای برای تامین کالاهای مورد نیاز خود نداشته باشند.

سید محمد هاشمی، روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به منظور نظارت دقیق بر بازار، پس از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین بلافاصله کمیته بحران اتاق اصناف نشست تخصصی برگزار کرد. مهمترین اصل برای ما عدم افزایش قیمت کالاها بود و چون اصناف از بدنه مردم هستند در این زمینه همکاری لازم را داشتند.فروشگاههای بزرگ عرضه کالا طبق روال قبل و بدون هیچگونه افزایش قیمت فعالیت خود را ادامه دادند و حتی برخی کالاها را با تخفیف عرضه کردند.

هاشمی، ضمن قدردانی از اقدامات ستاد تنظیم بازار استان فارس و شهرستان شیراز برای  حل برخی از مشکلات تصریح کرد: در بحث توزیع لبنیات نیز مشکلاتی وجود داشت که  برخی تصمیمات ستاد تنظیبم بازار منجر به حل این مشکل شد.

رئیس اتاق اصناف استان فارس ادامه داد: فعالیت تمام نانوایی‌های سطح شهر نیز به شکل عادی در حال انجام است و هیچ واحد صنفی نانوایی تعطیل نشده و فقط فعالیت نانوایی‌های  شهر صدرا به دلیل نبود آرد حدود یک ساعت مختل شده بود که بلافاصله این مشکل نیز حل شد.

هاشمی تصریح کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف هر یک از واحدهای صنفی مورد را از طریق شماره تلفن ۳۲۳۲۰۰۰۰ بازرسی اتاق اصناف مرکز استان و تلفن ۱۲۴ بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش دهند.

وی گفت: بحث حل مشکل سوخت وانت بارها و تاکسی تلفنی‌ها نیز در دست پیگیری است که پیش‌بینی می‌شود طی یکی دو روی آتی این مشکل حل شود.

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. این موضوع در شیراز سبب شد که ناوگان حمل و نقل عمومی نتواند به ارائه خدمات ادامه دهد.

 سخنگوی دولت،  رئیس دفتر رئیس جمهوری و   رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می آید در قالب یارانه ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت ، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده است که ۶۰ میلیون ایرانی طبق جدول زمان بندی از  یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد.

اخبار مرتبط