۲۱۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شد

بروجرد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۱۷ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه طرح های اشتغال روستایی در استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، علی آشتاب روز سه شنبه در کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد افزود: یکهزار و ۱۵۶ طرح در زمینه اشتغال روستایی در لرستان مصوب شده که تاکنون یک هزار و ۱۵۰ طرح بازرسی شده اند.
وی اظهار داشت: تلاش میشود تا طرحهای اشتغال روستایی به پایداری کامل برسد.
وی بیان کرد: اولویت بعدی اجرای طرح های نیمه تمام اشتغال روستایی است که با نظر کارشناسان تسهیلات تکمیلی لحاظ خواهد شد.
مدیرکل تعاون، رفاه و کار و رفاه اجتماعی لرستان اضافه کرد: یارانه دستمزد یک فرصت فوق العاده برای بخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی است.
آشتاب ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد واحدهای تولیدی و خدماتی و کشاورزی با حفظ اشتغال موجود خود می توانند از افراد با دامنه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال و مدارک تحصیلی دیپلم تا دکتری به کار گیری کنند و تا یکسال بیش از یک سوم دستمزد پرداخت می شود.
وی اظهارداشت: طرح یارانه دستمزد نیاز به تشریح و تبلیغ دارد تا رونق بگیرد.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۷۰ واحد تولیدی بخش خصوصی و تعاونی در لرستان برای طرح یارانه دستمزد اعلام نیاز کرده اند.
آشتاب با اشاره به طرح کارورزی افزود: این طرح فرصتی برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار است و از کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش دارد.
وی بیان کرد: طرح کارورزی به مدت ۲ سال است و ۳ ماه اول حقوق و مزایا توسط دولت پرداخت می شود.
آشتاب اظهار داشت: کارورزان در مدت ۲ سال مشمول قانون کار نیستند و مسئولیتی برای کارفرمایان ایجاد نخواهند کرد.
وی بیان کرد: از ابتدای امسال ۷۰۰ نفر در طرح کاروزی در لرستان شرکت کرده اند که اگر بعد از سه ماه جذب شوند ۲۱ ماه سهم بیمه ای کارفرما را دولت پرداخت می کند.
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کمیته ای در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بروجرد تشکیل و به صورت دائم عملکرد ها رصد شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =