۲ گردشگر خارجی گرفتار در برف و کولاک جاده خلخال- ماسوله نجات یافتند

اردبیل_ایرنا_ فرماندار خلخال گفت: ۲ گردشگر خارجی گرفتار در برف و کولاک راه در حال ساخت خلخال - ماسوله توسط امدادگران هلال احمر نجات یافته و راهداران در حال بازگشایی جاده برای انتقال آنها به این شهرستان هستند.

فریدون بابایی روز سه‌شنبه در گفتگو با ایرنا افزود: کارکنان راهداری و  بخشداری شاهرود به منطقه اعزام شده و عملیات بازگشایی مسیر مسدود شده  تا ساعاتی دیگر پایان خواهد یافت. 

وی گفت: این ۲ گردشگر خارجی که از شهر ماسوله قصد سفر به  خلخال را داشتند در بین راه به علت برف سنگین و کولاک زمین‌گیر شده‌ بودند، اما با کمک نیروهای امدادی هلال احمر استان گیلان به سمت حوزه  استحفاظی خلخال هدایت شده و هم‌اکنون تلاش راهداران برای بازگشایی مسیر ادمه دارد.

او بیان کرد: به علت بارش برف سنگین  راه ارتباطی روستاهای این شهرستان در سه بخش مرکزی، خورش رستم و شاهرود مسدود وتلاش راهداران برای بازگشایی آنها همچنان ادامه دارد.

او اظهار کرد: با توجه با آرام شدن نسبی هوا و قطع بارش برف انتظار می‌رود تعداد زیادی از راه‌های ارتباطی مسدود شده روستایی خلخال تا پایان امروز بازگشایی شود .

وی از آماده‌باش اعضای ستاد مدیریت بحران خلخال خبر داد و افزود: در  شهر خلخال ارتفاع برف بیش از ۳۰ سانتی‌متر و در مناطق کوهستانی و گردنه های برف‌گیر منطقه ارتفاع برف بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر گزارش شده است.

بابایی بیان کرد: مدارس شهرستان خلخال نیز به علت برودت هوا و ارتفاع بالای برف در مقاطع مختلف تحصیلی تعطیل شده و از هموطنان نیز درخواست می‌شود تا از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و حتما با توجه توصیه‌های کارشناسی پلیس راه، راهداری و هواشناسی در مسیرهای ارتباطی تردد کنند.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =