استاندار اصفهان : این استان حداقل ۱۵ سال درجا زده است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: به دلیل اینکه مدیران همه چیز را خوب جلوه داده‌اند، این استان حداقل ۱۵ سال درجا زده است.

عباس رضایی روز سه شنبه در شورای عالی هماهنگی ترافیک استان اصفهان با قدردانی از تلاش‌های نیروهای امدادی، آتش نشانی، پلیس و شهرداری‌ها برای خدمات رسانی به مردم به آمارهای ارائه شده در این شورا مبنی بر کاهش تصادفات تصریح کرد: اقدام‌های خوبی در زمینه جلوگیری از تصادفات و کاهش تلفات ناشی از آن انجام شده اما ارائه آمار مبنی بر کاهش تصادفات خوب است ولی اینکه استان را به گونه‌ای جلوه دهیم که مشکلات آن برطرف شده و آن را خوب جلوه دهیم خوب نیست. 

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان ۲ دهه پیش در جایگاه خوبی قرار داشت اما در سال‌های گذشته از این جایگاه فاصله گرفته است، تصریح کرد: وضعیت استان اصفهان از لحاظ امکانات به هیچ وجه خوب نیست و به دلیل اینکه مدیران استان واقعیت‌ها را بیان نمی‌کنند و نمی‌خواهند باور کنند که مشکلات وجود دارد، همه کشور اصفهان را استان برخوردار می‌دانند. 

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برخی شهروندان و مسئولان اجرایی معتقدند که اصفهان ستیزی وجود دارد، بیان کرد: اصفهان ستیزی را ما مدیران اجرایی استان به وجود می آوریم زیرا با نگفتن واقعیت‌ها و خوب نشان دادن چهره امکانات این خطه، همه تصور می‌کنند اصفهان، استان برخورداری است. 

وی با بیان اینکه وضعیت استان اصفهان از لحاظ امکانات و تجهیزات خوب نیست، اظهار داشت:  خط ۲ قطار شهری تبریز و خط ۲ قطار شهری مشهد راه اندازی شده است اما چرا به رغم اینکه عملیات احداث قطار شهری اصفهان از ۲ شهر یاد شده زودتر شروع شد، عملیات احداث خط یک آن دیرتر از شهرهای یاد شده و عملیات احداث خط ۲ قطار شهری آن به تازگی آغاز شده است. 

رضایی با بیان اینکه واقعیت‌ها را باید به مردم گفت، اضافه کرد: مسیر تصمیم‌گیری برای توسعه امکانات و حل مشکلات باید به خوبی انتخاب شود و نتیجه برگزاری جلسات و شوراها در استان باید اقدام‌های عملیاتی باشد. 

وی ادامه داد: در ۲ دهه قبل ادارات و دستگاه‌های اجرایی اصفهان برای حل مشکلات و توسعه امکانات استان، کارهای نو و متفکرانه را به شوراهای عالی استان پیشنهاد می‌دادند و فعالیت مدیران کل ادارات و دستگاه‌های اجرایی برای حضور در نشست‌های تصمیم گیری و شوراهای عالی استان باید به این موضوع متمرکز شود. 

در این جلسه فرماندهان پلیس راه و راهور استان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان درباره کاهش میزان حوادث ترافیکی و آمار جان‌باختگان ناشی از این حوادث طی هفت ماه گذشته گزارشی ارائه کردند.

تاکید بر تسریع در عملیات اجرایی پروژه قطار سریع السیر اصفهان - تهران، پیگیری امور مرتبط با احداث خط ۲ و سه قطار شهری، فراهم کردن زمینه اجرایی شدن هرچه سریع تر احداث قطار حومه ای اصفهان - شاهین شهر، تسریع در عملیات حلقه چهارم ترافیکی شهر، ایجاد مجتمع های خدمات بین راهی، تاکید بر حمل مواد خطرناک در جاده‌های استان بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغ شده و  تشدید نظارت پلیس بر اجرای این دستورالعمل‌ها، آگاه شدن رانندگان متخلف از جریمه خود به‌ وسیله پیامک که تخلف آنها توسط دوربین های ثبت تخلف ثبت شده است، افزایش امکانات پلیس راه و راهور استان برای خدمات رسانی به مسافران، در اختیار قراردادن کلاه ایمنی به موتورسواران توسط شرکت‌های بیمه‌گر از جمله مصوبات این شورا بود.

بر اساس مصوبات دیگر این شورا، مقرر شد حمل اجساد افراد متوفی در جاده‌های استان تا برطرف شدن خلاء قانونی، همچنان توسط شهرداری‌ها انجام شود و آموزش و پرورش نیز اجازه پارک کردن موتورسیکلت در محوطه مدارس را به دانش آموزان ندهد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =