۵۸ واحد تولیدی در نمایشگاه نیازمندی‌های وارداتی مشارکت کردند

زنجان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۵۸ واحد تولیدی، صنعتی و ستادی در برگزاری نمایشگاه تخصصی نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل در زنجان مشارکت کردند.

ناصر فغفوری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ۸۸ غرفه به مساحت ۴۱۲ مترمربع از فضای نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان به این واحدها واگذار شده است.

وی افزود: غرفه ستادی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی و شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان نیز در این نمایشگاه دایر بوده و ۱۰۰ مترمربع نیز به میهمانان ویژه اختصاص یافته است.

فغفوری خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه، تولید قطعات وارداتی مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی داخل کشور در زنجان است. 

وی تصریح کرد: تولید قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و صنعتی در داخل کشور ضمن کمک به رونق تولید از واردات کالاها نیز می‌کاهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: برای برگزاری این نمایشگاه، لیست ۳۸۰ قلم کالای مورد نیاز ۷۲ واحد تولیدی استان شامل اجزا، قطعات و مواد اولیه در ۶ حوزه صنایع برق، نساجی، صنایع معدنی، شیمی، کشاورزی و خودرو و موتورسیکلت، احصا شده، وضعیت تجارت استان مورد بررسی قرار گرفته و نیازمندی‌های وارداتی واحدهای صنعتی و معدنی که مشابه ساخت داخل ندارند نیز مشخص شده است.

وی خاطرنشان کرد: با اعلام فهرست این قطعات در نمایشگاه در پی انعقاد قرارداد با استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و سایر شرکت‌هایی هستیم که توانایی تولید نیازمندی‌ها را داشته باشند.

فغفوری اظهار داشت: تمام نمایشگاه‌هایی که تا کنون در زنجان برگزار شده در راستای ارائه توانمندی‌های استان در بخش‌های مختلف بوده اما برای اولین بار، نمایشگاه نیازمندی‌های استان در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

اولین نمایشگاه تخصصی نیازمندی‌های وارداتی و فرصت‌های ساخت داخل استان زنجان از ۲۷ آبان تا یکم آذر سال جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان در حال برگزاری است.

بازدید برای عموم آزاد بوده و ساعات بازدید از ۹ تا ۱۲ صبح و از ۱۵ تا ۲۰ بعدازظهر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =