دوره آموزشی نحوه تولید تیرچه و بلوک استاندارد درقم برگزار می‌شود

قم-ایرنا-مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه قم گفت: برای تولید تیرچه‌های استاندارد ساختمانی، کارگاه و دوره آموزشی برای نحوه طراحی و اجرای تیرچه‌های ساختمانی درقم برگزار می‌شود.

علی رضا جواهر سه‌شنبه درحاشیه جلسه شورای فنی استان درگفت و گو با ایرنا، بیان کرد: کارگروه مصالح شورای فنی استان نیز برای استانداردسازی و برخورد با واحدهای غیراستاندارد تولید تیرچه اقدام خواهدکرد.
وی افزود: کارگروه مصالح شورای فنی استان برای استانداردسازی این واحدها با شهرداری، سازمان استاندارد، صنعت و معدن ، نظام مهندسی ساختمان و دفتر فنی استانداری همکاری و نتایج آن به شورای فنی استان ارائه می‌شود.
وی با اشاره به تصمیمات استان درنظارت بر واحدهای تولید بتن اظهار داشت: در زمینه نظارت بر واحدهای تولیدکننده بتن، دستورالعملی در کارگروه مصالح ساختمانی شورای فنی استان تهیه شده بود که برای تصویب نهایی امروز ارائه گردید.
جواهر خاطرنشان کرد: تمام واحدهای تولید بتن استان باید بعد از ابلاغ دستورالعمل جدید طبق ضوابط جدید به فعالیت بپردازند، این دستورالعمل ملاک عمل واحدهای تولیدی از منظر کیفیت بتن خواهد بود.
وی تاکید کرد: حل اختلاف بین کارفرما و کارگران مربوط به برخی از دستگاه‌های اجرایی استان بعد از رسیدگی درکارگروه پیمان شورای فنی استان جهت تصمیم گیری در شورای فنی استان مطرح شد.
وی گفت: همچنین در این جلسه دستور جلسات ارائه ضوابط و بخشنامه‌های ابلاغی نظام فنی و اجرایی کشور و درخواست دستگاه‌های اجرایی مبنی بر اعلام وصول بخشنامه ارز برای پرداخت به پیمانکاران نیز مورد بررسی قرارگرفت.
جواهردرپایان اظهار داشت: شورای فنی استان در مسائل مربوط به استاندارد و کیفیت کوچکترین تعارفی نداشته و تثبیت و ارتقای مباحث فنی از اولویت های اصلی شورای فنی استان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =