۲۰۰ مقاله به کنفرانس ملی ژئوتکنیک ارسال شده است

تهران- ایرنا- دبیر چهارمین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران گفت: در این دوره از کنفرانس حدود ۲۰۰ مقاله ارسال شده که مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین این مقالات در حوزه زمین شناسی و ژئوتکنیک از جمله آزمون‌های آزمایشی، بهسازی خاک، روش‌های عددی و مدل‌های رفتاری، پی‌های عمیق و مکانیک سنگ و تونل ارائه شده است.

علیرضا نگهدار روز سه شنبه در «چهارمین کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک» در پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: باید دانشجویان رشته ژئوتکنیک با این علم آشنایی بیشتری داشته باشند. 

وی افزود: این کنفرانس به‌ بررسی زمین‌شناسی و عناصر داخل زمین می‌پردازد و اطلاعات تولید حاصل از علم ژئوتکنیک در برنامه‌ریزی، طراحی، اکتشاف، ساخت و بهره‌برداری از سازه‌های مهندسی و پروژه‌های عمرانی و معدنی به‌کار گرفته می‌شود.

عضو هیات علمی پردیس شهید عباسپور عنوان کرد: مقالات به مسائل زیست‌ محیطی، توسعه دریا، توسعه جزایر، سازه‌های مگا و معمولی و سدهای خاکی پرداخته می‌شود.

عضو هیات مدیره انجمن ژئوتکنیک با اشاره به عناوین برخی مقالات، تصریح کرد: مطالعه آزمایشگاهی تاثیر درصد رطوبت روی مدول برشی حداکثر در مخلوط‌های ماسه و شن، بررسی اثرات ناهمسانی القایی بر نسبت میرایی ماسه بابلسر با استفاده از دستگاه استوانه توخالی دینامیکی و بررسی عوامل موثر بر بهسازی بیولوژیکی خاک ریزدانه رُسی از جمله مقالاتی است که در کنفرانس ملی مهندسی ژئوتکنیک ایران ارائه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =