امام جمعه گرگان حوادث اخیر کشور را محکوم کرد

گرگان - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با صدور پیامی، ضمن محکوم کردن اتفاق‌ها و حوادث اخیر کشور از مردم هوشیار ایران به دلیل جدا کردن صف خود از اغتشاش‌گران و تخریب‌گران قدردانی کرد.

در پیام آیت الله سیدکاظم نورمفیدی که نسخه ای از آن روز سه شنبه به ایرنا ارسال شد آمده است: خوشبختانه ملت هوشیار و بیدار ایران با وجود تحمل مشکلات و گرفتاری‌ها، همچون گذشته با صبر و نجابت مثال زدنی خود اغتشاش‌گران و تخریب کنندگان اموال عمومی و معترضان به نوامیس و اموال و اماکن مقدسه را تنها گذاشتند و به زودی نیز امید واهی حامیان آنان را به یاس کامل تبدیل خواهند کرد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در این پیام آورده است: این مسایل ثابت کرد جبهه استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار که در حال اعمال بی‌سابقه‌ترین فشارها و تحریم‌ها علیه مردم شریف و انقلابی ایران است از هر فرصتی برای ضربه زدن به منافع این ملت حداکثر سوء استفاده را به عمل می‌آورد.

در پیام نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری آمده است: آنان که در برابر راهبرد مقاومت در منطقه و نیز مقاومت مردم ایران به شدت درمانده شده‌اند، همه توان خود را برای بهره‌برداری ناشیانه از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت به کار بسته و با انواع ترفندها می‌خواهند با ایجاد ناامنی مردم را ناامید کنند.

نماینده ولی فقیه در گلستان در ادامه این پیام ضمن تشکر و قدردانی از رهنمودهای روشنگرانه و قاطع رهبر معظم انقلاب و تقدیر از زحمات و تلاش‌های مسئولان نظام، می‌افزاید: از قوای سه گانه به ویژه دولت استدعا دارم ضمن نظارت بر اجرای صحیح این طرح و مراقبت کامل برای جلوگیری از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، تمام توان خود را صرف کم کردن عوارض منفی اجرای این طرح نموده و در عین حال به روشنگری عمومی نسبت به منافع دراز مدت آن اهتمام ورزند و اغتشاش‌گران را به سزای اعمالشان برسانند.

آیت‌الله نورمفیدی در پایان این اطلاعیه آورده: بدیهی است در این شرایط حساس وحدت مسئولان و مردم و تلاش برای کاستن آلام و دردهای ملت و تبعیت از رهنمودها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب بسیار تعیین کننده و سرنوشت ساز است.

اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.

در برخی شهرها این اعتراض‌ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. در این میان، برخی افراد آشوبگر به تخریب اموال عمومی مبادرت کردند. 

علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تمام پولی را که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه های جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تاکید کرده که ۶۰ میلیون ایرانی از یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =