مشکلات واحدهای  تولیدی و صنعتی اردبیل برطرف می‌شود

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی راکد و نیمه‌فعال در این شهرستان شناسایی شده و تلاش بر این است مشکلات این واحدها برطرف شود.

مسعود امامی یگانه روز سه‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید افزود: فعال کردن واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال در اردبیل مدنظر قرار گرفته  و مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها هم باید حمایت خود را از واحدهای تولیدی دریغ نکنند.

وی اظهار داشت: طرح توسعه کارخانه آرتاویل تایر ،طرح تولید باتری اشجع ، کارخانه الکل طبی و پل معلق تمام شیشه‌ای بخش هیر چهار طرحی هستند که از پیشرفت قابل قبولی برخوردار هستند و با بهره‌برداری آنها تحولی در ارتباط با اشتغالزایی و رونق اقتصادی اردبیل ایجاد خواهد شد.

فرماندار اردبیل بیان کرد: همچنین ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و مناطق محروم از اولویت اساسی مسئولان استان است و برنامه‌ریزی شده امسال با اجرای طرح‌های اشتغالزا  زمینه رونق اقتصادی در این فراهم شود.

وی اظهارداشت: توسعه کشت گیاهان دارویی مبنای کار قرار گرفته و با توجه به این که کشت گیاهان دارویی نیاز کمی به آب دارد باید در این زمینه اقدامات مناسبی انجام شود تا شاهد توسعه گیاهان دارویی در اردبیل باشیم.

امامی افزود: اردبیل ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی دارد و باید با برنامه‌ریزی و صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی توسعه آبیاری نوین مبنای کار قرار بگیرد.

وی تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری را یک امری مهم دانست و گفت: در این زمینه دستگاه‌های اجرایی باید اقدامات عملی شده خود را ارائه دهند تا نتیجه اقدامات انجام شده در حوزه اقتصاد مقاومتی و توسعه اشتغال به مردم اطلاع داده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =