۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۶
کد خبرنگار: 2240
کد خبر: 83561116
۰ نفر

برچسب‌ها

جلوگیری از استقرار صنایع آب‌بر در شهرک‌های صنعتی البرز

کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز اعلام کرد: صنایع تولیدی و صنعتی آب‌بر در شهرک‌های صنعتی استان اجازه استقرار نمی‌یابند.

محمد امین فرشی روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران  با بیان اینکه بازچرخانی آب یکی از راه‌های مدیریت منابع آبی برای واحدهای تولیدی و صنعتی است، اظهار داشت: با اجرای این طرح، صاحبان واحدهای تولیدی یک بار هزینهمی کنند، اما برای سالها اثرات مثبت آن که شامل صرفه‌جویی در هزینه و رفع مشکل کمبود آب است بهره‌مند می‌شوند.

برهمین اساس با هدف بهره‌وری بهینه ازمنابع آب، از استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی پرآب در شهرک‌های صنعتی البرز جلوگیری می‌شود.

با توجه به اینکه منابع آبی محدود بوده و درطولانی مدت پاسخگوی نیاز این واحدها نخواهد بود، واحدهای صنعتی وتولیدی تا زمانی که نسبت به احداث سیستم بازچرخانی آب اقدام نکنند با مشکل تامین آب مواجه می‌شوند.

وی در ادامه به تامین زیرساخت‌های ۲ شهرک صنعتی امید البرز و کوثر اشاره و عنوان کرد: از ابتدای امسال تعدادی واحد صنعتی در شهرک صنعتی کوثر واگذار شده و آب و برق مهم‌ترین زیر ساخت‌های مورد نیاز برای فعالیت واحدهای صنعتی در این ۲ شهرک است.

با هدف تامین برق مورد نیاز واحدهای مستقر در این شهرک های صنعتی امید البرز وکوثر، پست برق ۴۰۰ کیلو واتی درصفا دشت ایجاد شده است، همچنین با تکمیل شبکه آب دراین شهرک‌ها، آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در این شهرک‌ها تامین می شود.

بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان البرز مشغول به فعالیت هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =