جاده‌های کرمانشاه برای زمستان آماده شدند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه اعلام کرد که تجهیزات لازم به منظور تسهیل رفت و آمد زمستانی در جاده‌های استان فراهم شده است.

«فریبرز کرمی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: با وجود اینکه طرح زمستانی راهداری هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است، راهداران کرمانشاه خود را برای زمستان کاملا آماده کرده اند.

وی با اشاره به فعالیت ۴۸ راهدارخانه در سطح استان، گفت: ۴۳۰ نیروی راهداری در چند نوبت به صورت شبانه روزی به مردم در راه ها خدمات‌دهی می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه با بیان اینکه ۲۸۵ دستگاه خودرو راهداری برای طرح زمستانی در آماده باش هستند، افزود: ۳۷ دستگاه کامیون نمک‌پاش و برف‌روب، ۶۵ دستگاه برف‌روب، ۴۱ دستگاه نمک‌پاش، چهار دستگاه برف‌خور، ۴۶ دستگاه گریدر، ۲۶ دستگاه بلدوزر و ۲ دستگاه تراکتور برف‌روب در طرح زمستانی راهداری به مردم خدمات‌دهی خواهند کرد.

کرمی با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار تن شن و نمک برای ایام زمستان تامین شده است، عنوان کرد: این میزان در راهدارخانه های سطح استان توزیع شده است تا در صورت نیاز برای بازگشایی مسیر مورد استفاده قرار گیرند.

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می‌دهند.

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

همچنین بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.

اخبار مرتبط