وضعیت‌ خوابگاه‌ها فردا با حضور وزیر علوم بررسی می‌شود

تهران- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری گفت: این معاونت فردا با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری وضعیت خوابگاه‌ها را برای افزایش رفاه دانشجویان بررسی می‌کند.

زهرا جواهریان در مراسم ارتقاء سفیران فرهنگی دانشگاه ها که امروز - سه شنبه - در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: سال ۹۶ طرحی درباره تدوین بسته ارتقاء خوابگاه های دانشجویی تدوین شد که برخی مسائل و مشکلات دانشجویان به ویژه دختران را بررسی کردیم.
وی افزود: دانشجویان دختر خواسته‌هایی از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری داشتند، برخی خواسته ها رفاهی بود که با امور دانشجویی دانشگاه ها مطرح کردیم و فردا با وزیر علوم جلسه ای برای افزایش رفاه و وضعیت خوابگاه های دانشجویی دختران و پسران برگزار می کنیم.
این مقام مسئول در معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری یادآور شد: در طرح تدوین شده در کنار خواسته های رفاهی، تعدادی از خواسته های آموزشی مطرح شد که پاسخگویی به این خواسته ها در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی به نام سفیران فرهنگی انجام می شود.
جواهریان تاکید کرد: بعد از برگزاری این جلسات و کارگاه ها از دانشجویان انتظار می رود مباحث مطرح شده در کشور منعکس شود.
وی اظهار داشت: سیاست کلان معاونت اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری، حمایت از تشکل ها و سمن ها(سازمان های مردم نهاد) است و امروز هفت دوره نشست سراسری برای بیش از هزار تشکل یا سمن در کشور برگزار و آموزش های لازم به آنان داده شد.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، بسیاری از سازمان های مردم نهاد و تشکل ها با این تشکل ها طرح مشترک دارند.
جواهریان تاکید کرد: امروزه گفت‌وگو در خانواده‌ها به کمتر از ۲۰ دقیقه رسیده است و حتی اطلاعات مدنظرشان را در خانه از طری اینترنت برای یکدیگر ارسال می‌کنند و ارتباط فرزندان با والدین، والدین با یکدیگر و فرزندان با پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها کاهش یافته است.
وی در ادامه به بحث تاب آوری که یکی از موضوعات مطرح شده در کارگاه های آموزشی سفیران فرهنگی دانشگاه است، اشاره کرد.
وی همچنین گفت: تاب آوری به معنای تحمل نیست، بلکه مقابله با آسیب ها را آموزش می دهد و اینکه چگونه در هر شرایطی تاب آور باشیم؛ این تاب آوری محدود به شرایط اقتصادی و سیاسی نیست بلکه تغییر شرایط اقلیمی هم نیازمند تاب آوری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =