اهل سنت خراسان شمالی اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

بجنورد- ایرنا- اهل سنت خراسان شمالی روز سه‌شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن محکومیت اقدامات فتنه‌گران در آتش زدن اموال مردم و بیت‌المال گفتند: اغتشاش‌گرانی که به بهانه سوخت جو کشور را ملتهب می‌کنند از ملت ایران نیستند بلکه جیره‌خوار استکبار و رژیم صهیونیستی هستند.

در این بیانیه آمده است:  ملت مسلمان ایران به حرف دشمنان دیرینه نظام کوچکترین اهمیتی نمی دهند، دشمنان درصدد هستند تا با تبلیغات مسموم در فضای مجازی ملت را نسبت به دولت و نظام بدبین کنند، هم اکنون می بایست در این زمینه گوش به رهمنودهای حکیمانه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم و وحدت خود را حفظ کنیم.

ما علمای اهل سنت به دشمنان این انقلاب می‌گوییم که این کشور با خون شهدای انقلاب و وجود پر برکت رهبر معظم انقلاب و وحدت ملت ایران بیمه شده و این‌گونه اقدامات غیرانسانی توسط فتنه گران خللی بر پیکره این نظام وارد نخواهد کرد و بلکه ایران را مصمم‌تر از گذشته در مقابله با اسکتبار جهانی و اسرائیل غاصب تبدیل خواهد کرد.

ما جامعه اهل سنت خراسان شمالی (ائمه جمعه، جماعات، مدیران، مدرسان علمیه، فرهنگیان کسبه و سایر اقشار) این اقدامات را که توسط گروه های خودفروخته و اجیر شده به دستورات کشورهای استکباری را که منجر به شهادت رسیدن برخی از برادران در نیروهای مسلح شده اند از صمیم قلب تسلیت می گوییم و برای بازماندگان حادثه از درگاه ایزدمنان، صبر و سلامتی مسئلت داریم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: امروز امنیت ایران در جهان زبانزد شده که دشمنان چشم دیدن آن را ندارند، با این‌گونه اقدامات نه تنها کشورمان امنیت خود را از دست نمی دهد بلکه بیش از پیش به کشوری الگو و موفق در امنیت ملی تبدیل خواهد شد.

۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی اهل تسنن هستند.

طرح اصلاح قیمت بنزین بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته است تا درآمد حاصل از آن بنا به گفته علی ربیعی سخنگوی دولت به صورت یارانه به ۷۵ درصد اقشار جامعه از جمله کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت تعلق گیرد.

حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری دستور پرداخت یارانه‌های حاصل از اجرای این طرح را از شامگاه ۲۷ آبان صادر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =