۲۰ خادم عرصه کتاب آذربایجان شرقی تجلیل شدند

تبریز- ایرنا- ۲۰ کتابدار، کتابخوان، خیر و خادم عرصه کتاب آذربایجان‌شرقی در آئین گرامیداشت هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی روز سه شنبه در این آئین گفت: کتابخانه، دانشگاهی است که تعطیلی ندارد و دانش به عنوان دستاورد آن بزرگترین محصول بشر است. 

شهرام خدایی اظهار کرد: گسترش دانش و کتابخوانی نیاز امروز جامعه بشری است و کتاب دنیا را به سمت آگاهی و توسعه سوق می دهد؛ هر جامعه ای داناتر باشد، موفق تر خواهد بود. 

وی با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار کتابداران و خادمان عرصه کتاب با وی، گفت: آنچه که نیاز جامعه بشری است نان و کتاب می باشد که به عنوان جسم و روح جامعه بوده و باید به وفور در اختیار مردم قرار گیرد. 

مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی تاکید کرد: باید کتاب و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم و آمار امانت و اعضای کتابخانه های عمومی را برای گسترش دانایی در جامعه افزایش دهیم. 

خدایی یادآور شد: اگر دانش افزایی و معرفت افزایی گسترش یابد مانع وقوع اتفاقات ناگوار در جامعه خواهد شد. 

وی وعده داد تا در ۶ ماهه دوم امسال پس از بررسی آماری در شاخص های امانت دهی، اهدای کتاب، جذب اعضا و اعضای فعال، کتابخانه های نمونه را شناسایی و در روز ۱۷ اسفند روز کتابخانه گردی از دست اندرکاران موثر در این موضوع تجلیل شود. 

معاون اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی نیز در این آیین با بیان اینکه شکل گیری افکار عمومی با کتاب انجام می شود، گفت: جامعه باید به این باور و ایمان برسد که کتاب جزو لوازم زندگی است. 

امیر تقی زاده با اشاره به اهمیت و نقش کتاب در زندگی بشر، اظهار کرد: خانواده ها به همراه جهیزیه چند جلد کتاب مورد نیاز خانواده را نیز تهیه کنند و اگر این موضوع نهادینه شود بسیاری از مشکلات خانوادگی و فرهنگی جامعه رفع می شود. 

آئین گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با عنوان «حال خوش خواندن» به مناسبت هفته کتاب روز سه شنبه با حضور اصحاب فرهنگ و خیران عرصه کتاب در تالار کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =