مهمترین محورهای تهدید کشور مبتنی بر فضای سایبری است

بیرجند - ایرنا - معاون دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: مهمترین محورهای تهدیدی کشور مبتنی بر فضای سایبری است و این مهم ریشه در تفکر صهیونیستی دشمنان انقلاب دارد.

جلال جهانبخش روز سه‌شنبه در آیین آغاز مانور آموزشی - تمرینی شورای هماهنگی مدیران مدیریت بحران و پدافند غیرعامل صنعت آب و برق منطقه جنوب شرق کشور در بیرجند افزود: قدرت‌طلبی معاندان نظام باعث شده که از هیچ تلاشی برای نابودی جمهوری اسلامی چشم پوشی نکنند و باید این موضوع بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: استکبار جهانی قبل از این جهان را به ۶ قسمت تقسیم کرده بود که ایران در قسمت مرکزی قرار داشت و اغلب کشورها با این برنامه‌ریزی موافقت کردند اما انقلاب اسلامی تمامی برنامه‌های آنها را به هم ریخت و طبیعی است که نگاه صهیونیسم این وضعیت را برنمی‌تابد.

وی با بیان اینکه این تفکر نه تنها در آمریکا بلکه با محورهای اساسی انگلستان هم رقم خورده است تصریح کرد: آنچه رهبری در مورد سیاست‌گذاری‌ها و نحوه ارتباط با این کشورها بیان می‌کنند صرفا سیاسی نیست بلکه ایشان به عنوان یک دین‌شناس و طبق قرآن مطالبی را بیان می‌کنند.

معاون دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بحث مدیریت بحران بسیاری از محورها را در زمان زلزله بم (سال ۱۳۸۲) بیان کردند اما متاسفانه بسیاری از نکات ایشان همچنان ناشناخته باقی مانده است.

وی با بیان اینکه در عرصه اقتصادی اقدامات زیادی را باید انجام داد افزود: وزارت نیرو جز بخشی از پروژه‌های عمرانی خودکفا است اما تهدیدات اقتصادی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کنیم.

جهانبخش زلزله و سیل را از مخاطرات اصلی کشور دانست و گفت: ریزگردها هم چند سال است که به آن اضافه شده اما در حوزه فراملی بحث تغییر اقلیم خیلی مطرح است که باز هم مربوط به تفکرات صهیونیستی است.

وی گفت: در زلزله کرمانشاه امواج الکترومغناطیس آمریکا در اذهان مطرح بود و در سال ۹۶ و ۹۷ طرح شد که نمی‌گذارند بارش‌ها وارد کشور شود الان هم می‌گویند بارش‌های فراوان برگرفته از همین تفکر است که شاید هیچکدام از اینها درست نباشد اما دشمن را نباید دست کم گرفت.

وی بیان کرد: بسیاری از ادعاهای آنها بیشتر جنبه دروغ‌گویی دارد و ۶۰ سال پیش تصاویری از فتح ماه منتشر شد ولی آیا در این مدت اعتقادی به رفتن به ماه نداشتند یا نتوانستند، این نیست که دشمن همه توان‌ها را دارد اما باز هم نباید از او غافل بود.

معاون دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: وقتی دشمن نمی‌تواند بحث نظامی را مطرح کند از راه‌های دیگر ساکت نخواهد شد تا فضا را به دست آورد و تسلط جهانی داشته باشد.

وی افزود: تاکنون ردیف بودجه‌ای برای مدیریت بحران نداشتیم اما با تامین سرفصل اعتباری فرصت مناسبی است که شاهد اقدامات پیشگیرانه در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل باشیم.

جهانبخش با بیان اینکه مجموعه آب و برق مهمترین عرصه خدمت‌رسانی در کشور است گفت: برگزاری این مانور سال گذشته فقط به صورت آموزشی انجام شد و امسال به صورت سناریو و سال آینده فعالیت ‌عملیاتی را دنبال خواهیم کرد.

مانور آموزشی - تمرینی شورای هماهنگی مدیران مدیریت بحران و پدافند غیرعامل جنوب شرق کشور از امروز ۲۸ آبان به مدت ۲ روز در بیرجند مرکز خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

مدیران صنعت آب و برق استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان رضوی در این مانور حضور دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =