فهم سیاسی و بصیرت مردم راه سوءاستفاده دشمنان را بست

سنندج - ایرنا - سخنان رهبر معظم انقلاب در حمایت از تصمیم سران قوا برای اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و سهمیه بندی بنزین، مردم با فهم و بصیرت بالای سیاسی دست از اعتراض خیابانی کشیدند و اغتشاشگران تنها مانده و راه سوء استفاده دشمن هم بسته شد.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران درباره اتفاقات اخیر کشور اظهار داشت: اتفاقات اخیر تجربه‌ای برای مردم، مسئولین و دشمنان انقلاب شد تا همه بدانیم دشمن به وقوع چنین حوادثی دلخوش است.   

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی با بیان اینکه مردم ایران هوشیار هستند و هرجایی که بدانند حضورشان به اهداف دشمن کمک می‌کند بلافاصله راه خود را جدا می‌کنند، افزود: همه کسانی که در حوادث اخیر حضور داشتند، معاند و ضد انقلاب نبودند بلکه بسیاری از سر احساس جوانی و معضلاتی نظیر بیکاری را در شکل‌گیری این اعتراضات دخیل شدند.  

وی اضافه کرد: در این حوادث، نیروهای انتظامی و امنیتی توانستند مزدوران تعلیم دیده دشمن را شناسایی و دستگیر کنند و سرمایه‌گذاری چند ساله دشمن برای تربیت این نیروها و ایجاد هرج و مرج در کشورمان بسرعت بر باد رفت.
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به نظارت مطلوبی که برای جلوگیری از افزایش قیمت کالا و خدمات پس از سهمیه‌بندی بنزین توسط دولت انجام گرفته است، یادآور شد: قیمت بسیاری از کالاها واقعی نیست و برای رفاه مردم باید این قیمت‌ها کنترل و نظارت ها بر بازار بیشتر شود.
آیت‌الله حسینی شاهرودی به تاثیرات مثبت اجرای این طرح که تصمیم سران قوای سه‌گانه بود و حمایت رهبری را همراه داشت اشاره کرد و گفت: جلوگیری از قاچاق سوخت، مدیریت ترافیک و کاهش آلودگی هوا از جمله دستاوردهایی است که در کنار مدیریت مصرف سوخت و واریز سود آن به جیب مردم، در اجرای طرح پیش بینی شده است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری شرایط کنونی کشور را ویژه دانست و اینکه آمریکا و صهیونیست جهانی در تلاش هستند تا جبهه مقاومت اسلامی را به رهبری ایران شکست دهند،  افزود: امروز دشمنی، آنها با کشور و مردم ما علنی تر از همیشه شده چرا که همه تیرهای شان علیه نظام اسلامی به سنگ خورده است.

آیت الله حسینی شاهرودی یکی از ترفندهای دشمن برای تضعیف بنیان نظام اسلامی را تضعیف اقتصاد از راه تحریم‌ها اعلام کرد و افزود: با این تحریم‌ها رشد اقتصادی کشور افزایش و وابستگی اقتصاد به نفت کاهش چشمگیری یافت و موجب شکنندگی اقتصاد آمریکا و حرکت جهان به سمت خروج دلار از چرخه مبالدات جهانی شد.

وی اضافه کرد: به رغم تلاش برای تشدید اختلافات کشورهای مسلمان از سوی دشمنان برای شکست جبهه مقاومت اسلامی، ترفند تفرقه افکنی راه به جایی نبرد و بر محبت و دوستی بین دولتها و ملتهای مسلمان افزوده و به همین دلیل دشمن امروز از دست کشورمان بسیار عصبانی و آشفته است.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه گران شدن بنزین فارغ از حواشی آن درباره نحوه اعلام و اختلاف نظرها به نفع کشور و به ویژه محرومین است، تاکید کرد: در شرایط اقتصادی موجود که زیرفشارههای زیادی به دلیل تحریم هستیم، محدودیت های بودجه ای فشار بسیاری به قشر کم درآمد وارد می کرد که یا باید از جیب مردم و با مالیات تامین می شد و یا با مدیریت مصرف سوخت، که راهکار دوم از نظر سران قوا و کارهای کارشناسی انجام گرفته بسیار بهتر بود.

وی علت اصلی نگرانی مردم را ناشی از تجربه های گذشته درباره تورم ناشی از افزایش قیمت سوخت اعلام و اظهار داشت: دولت در چند روز اخیر مدیریت مطلوبی در نظارت بر قیمت ها داشته و شاهد افزایش آن نبوده ایم که این نظارتها با جدیت بیشتر باید ادامه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان به کنترل جنبه روانی این طرح هم اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از مباحثی که رد این طرح حائز اهمیت است، آینده نگری درباره سوخت تولیدی است که اگر با رویه مجود ادامه می یافت، تا کمتر از ۲ سال آینده ایران دوباره به وارد کننده بنزین تبدیل می شد و به مرحله وابستگی دوباره برمی گشتیم و تبعات آن تنها به بنزین محدود نمی شد و نفت تولیدی کشور از استقلال به وابستگی تغییر می کرد.

وی از عمل کردن دولت به قول خود درباره اجرای طرح معیشتی هم تقدیر کرد و افزود: باید نواقص و کاستی های این طرح در زمینه سهمیه بندی برطرف و سود آن نیز به موقع به جیب مردم واریز شود.

نماینده ولی فقیه یکی از تبعات اعتراض های هنجارشکنانه را صدمه به حیثیت فرهنگی کشور برشمرد و اضافه کرد: هزینه صدمه زدن به اماکن و اموال عمومی از جیب مردم خارج می شود .

آیت الله حسینی شاهرودی افزود: به محض کناره گیری مردم از اعتراضاتی که به سمت اغتشاش رفت، دشمنان مات و مبهوت ماندند و عنان اغتشاش از دستشان خارج شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =