مدیر پیست دیزین: واگذاری پیست به فدراسیون با چشم‌انداز رونق و توسعه اسکی است

تهران- ایرنا- مدیر جدید پیست بین‌المللی دیزین گفت: این پیست برای توسعه و رونق ورزش اسکی از سوی وزارت ورزش به فدراسیون اسکی واگذار شده است.

«عبدالرضا آژیر» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان در راستای توسعه رشته اسکی، ترویج فرهنگ اسکی و فراگیر کردن آن در کشور، پیست بین المللی اسکی «دیزین» را به فدراسیون اسکی واگذار کرد. «سیدعبدی افتخاری» رییس فدراسیون نیز روز دوشنبه مدیریت این مجموعه را به من سپرد. در حال حاضر به دنبال آن هستیم تا با شناسایی کاستی‌های پیست و انجام مطالعات در بخش‌های مختلف پیست را از وضعیت موجود به وضعیت مطلوب برسانیم. واگذاری پیست به فدراسیون با استقبال علاقمندان این رشته قرار گرفته است.

او در زمینه شرایط پیست دیزین برای اردوهای تیم ملی گفت: فعلا برف مناسب برای اسکی و اردوها در پیست ننشسته است اما با آماده شدن پیست دیزین و بازگشایی رسمی آن، این مجموعه نه تنها میزبان اردوهای تیم ملی است بلکه مسابقات فصل جدید اسکی را نیز در آن برگزار خواهیم کرد. پیست دیزین ظرفیت های زیادی دارد که یکی از آنها مسابقات بین‌المللی است.

آژیر در ادامه عنوان کرد: هر چند که شاید برخی کار فدراسیون را در اداره پیست ها نپسندند اما واگذاری دیزین به فدراسیون یک تصمیم از سوی وزارت ورزش و جوانان بوده است و این تصمیم در راستای رونق و توسعه اسکی برای تمام شهروندان انجام شد. ما در مجموعه دیزین به دنیال آن هستیم تا با برطرف کردن مشکلات ارتباطی و استاندارد سازی پذیرای علاقمندان به این رشته باشیم.

گرانی رفت و آمد به پیست های ایران یکی از گلایه‌های شهروندان نسبت به مدیریت این مجموعه های ورزشی است. مدیر پیست دیزین در این زمینه گفت: بالا بودن هزینه‌ها یکی از دغدغه های مدیریت پیست است و قبول دارم هزینه رفت و آمد به این مجموعه ها بالا است اما این نرخ مصوب دیزین یا توچال نیست بلکه کارگروه‌های خاص در وزارت ورزش این نرخ‌ها را تعیین می‌کنند. در تلاشیم تا با تبلیغات میدانی بخش زیادی از هزینه های نگهداری مجموعه دیزین را تامین کنیم.

پیست اسکی بین‌المللی دیزین روز گذشته‌ (دوشنبه) به صورت رسمی به فدراسیون این رشته واگذار شد. «سید عبدی افتخاری» پس از این واگذاری  «قربانعلی سولقانی» به عنوان قائم مقام رییس فدراسیون در امور مربوط به پیست اسکی دیزین، «عبدالرضا آژیر» به عنوان مدیر پیست دیزین و «صادق کلهر» به عنوان معاون پیست دیزین منصوب شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =