۲۸ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83561049
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۶ هزار نفر عضو کتابخانه‌های رفسنجان هستند

کرمان - ایرنا - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رفسنجان گفت:افزون بر ۲۶ هزار نفر در کتابخانه‌های این شهرستان عضو هستند و از خدمات این مراکز بهره می برند.

به گزارش ایرنا، سید محمدتقی هاشمی زاده روز سه شنبه در آیین رونمایی از کتاب "مسافر خرداد " در مجموعه فرهنگی هنری افصح هجری به مناسبت آغاز هفته کتاب افزود: هشت کتابخانه نهادی در رفسنجان شامل کتابخانه افصح هجری این شهر، کتابخانه شهید اسماعیل زاده دقوق آباد نوق، کتابخانه شهید عبدالهی در علی آباد شهید، کتابخانه شریف آباد، کتابخانه محمدی نژاد در کشکوئیه، جابربن حیان در شهر سرچشمه، حضرت علی اصغر (ع) در خنامان و شهید صفری زاده در لاهیجان است که زیر نظر اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان قرار دارد.

وی بیان کرد: کتابخانه های غیرنهادی رفسنجان نیز شامل کتابخانه های الزهرا و حضرت خدیجه (س)، مرتضوی و جواد الائمه، احسایی و کتابخانه موزه ریاست جمهوری است.

وی با اشاره به وجود بیش از ۱۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های نهادی و غیرنهادی رفسنجان گفت: سرانه مطالعه کتاب در این شهرستان روند رو به رشدی را دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رفسنجان نیز بیان کرد: در حال حاضر تکنولوژی و فضای مجازی مانعی برای انجام مطالعات است لذا بهتر است انسان زمانی از شبانه روز خود را حتی اندک زمان برای مطالعه کتاب اختصاص بدهد.

ایمان محمدآبادی با اشاره به اینکه هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد تصریح کرد: آرامشی که در کتاب خواندن وجود دارد در فضای مجازی نیست.

محمدآبادی افزود: انسان از همه لحظات و امکانات جهت افزایش اطلاعات خود بهره مند شود.

نویسنده کتاب مسافر خرداد نیز هدف از نگارش این کتاب را چنین تشریح کرد: شهدا عاشق می شدند و همسر و فرزندانشان را دوست داشتند و به خانواده شان علاقه داشتند.

مینا ایرانمنش بیان کرد: آنها دلبستگی شان به خدا بیشتر از افراد زمینی بود اما دل کندند و رفتند.

وی افزود: این کتاب را به پدرم تقدیم می کنم از آنجایی که در جبهه های حق علیه باطل حضور داشتند و در صحنه ها بودند، در زمانی هم که جنگ نیست در راه خدا جهاد دارند همینکه با روی خوش و اخلاق نیکو با مردم رفتار می کند همین خود یک نوع جهاد است.

مینا ایرانمنش متولد ۱۳۷۳ است و در حال حاضر در رشته کارشناسی ارشد بالینی تحصیل می کند؛ ۲ سال طول کشید تا این کتاب که در حوزه دفاع مقدس وشهدا است به رشته تحریر درآمد و به چاپ رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =