معاون استاندار ایلام: نظارت بر قیمت‌ها روزانه انجام می‌شود

ایلام- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: تنظیم بازار و نظارت بر قیمت‌ها به صورت مستمر در حال انجام است و سازمان تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت به صورت روزانه بازار و قیمت‌ها را کنترل می‌کنند.

محمد نوذری روز سه‌شنبه در نشست شورای اطلاع‌رسانی دولت در استان ایلام اظهار داشت: تمامی مدیران استان پای کار هستند و انتظار داریم این شورا نیز در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد و بحث کنترل قیمت‌ها و مدیریت مصرف سوخت را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در کشور، افزود: خودکفایی در بنزین اتفاق بسیار خوبی در اقتصاد کشور است اما با این روند مصرف تا سال ۱۴۰۰، ایران به یکی از وارد کنندگان بنزین تبدیل خواهد شد.

وی یادآور شد: سال ۹۳ روزانه ۶۰ میلیون لیتر مصرف بنزین داشتیم که در سال ۹۷ به ۹۰ میلیون و در سال ۹۸ به ۱۰۰ میلیون لیتر رسیده است که عدد بسیار بالایی در الگوی مصرف بنزین است بنابراین دولت نیازمند این بود که بنزین را سهمیه‌بندی کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: تنها سه دهک بالای جامعه از هزاران میلیارد ریال یارانه پنهان بنزین استفاده می‌کردند و دهک‌های پایین و مردمی که خودرو نداشتند از این یارانه بهره‌مند نبودند.

نوذری اضافه کرد: تنها ۴۴.۴ درصد مردم در کشور خودرو شخصی دارند و این بدان معنی است که بیش از ۵۰ درصد مردم از این یارانه بی‌بهره بوده اند بنابراین دولت برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و در راستای عدالت اجتماعی باید این طرح را اجرا می‌کرد.

وی تاکید کرد: این یک تصمیم ملی است که مورد تایید رهبری هم قرار گرفته و ضرورت اجرای آن اصولی، علمی و کارشناسی است که مزایای خوبی دارد و ۱۸ میلیون خانوار معادل ۷۵ درصد جامعه از مزایای آن بهره‌مند می‌شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: روزهای ابتدایی هفته آینده با نظر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام یک راهپیمایی برگزار می‌شود که باید افکار عمومی را برای شرکت در این راهپیمایی سوق دهیم.

نوذری با بیان اینکه مردم ایلام همواره در همه صحنه‌ها حضور داشته و از نظام و ولایت فقیه حمایت کردند، اظهار داشت: وحدت و همدلی در شرایط کنونی مهمترین نیاز کشور و استان است.

وی تاکید کرد: ایلام از استان‌های آرام کشور بود و مردم اعتراض خود به سهمیه‌بندی بنزین را به طور مسالمت‌آمیز بیان کردند و هیچ‌گونه آسیب و تخریبی در استان ایجاد نشد.

آغاز سهمیه‌بندی بنزین بر اساس تصمیم سران سه قوه از بامداد جمعه ۲۴ آبانماه تاثیری بر جایگاه‌های سوخت استان ایلام نداشته و روال عادی و آرام سوختگیری با شرایط جدید در پمپ بنزین‌های استان ایلام جریان دارد.

بر اساس گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان‌های مختلف این شرایط در تمامی مناطق استان ایلام حکمفرماست و هیچگونه ازدحام و شلوغی در جایگاه‌های سوخت دیده نمی‌شود.

مردم ایلام همچون دیگر مناطق کشور با تصمیم سران سه قوه در خصوص سهمیه‌بندی بنزین همراهی کرده و در حال وفق دادن خود با شرایط جدید سوختگیری هستند.

 علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی، رئیس‌دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تأکید کرده‌اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.

همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تا تمام پولی که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانه‌ای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون‌ نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مسأله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.

دولت تأکید کرده است که به سرعت ساز و کار پرداخت یارانه اصلاح قیمت بنزین اعلام می‌شود و ۶۰ میلیون ایرانی از آن بهره‌مند خواهند شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =