رییس فدراسیون کبدی: بهترین میزبانی را در همه ادوار داشتیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کبدی گفت: میزبانی و امکاناتی که در اختیار بازیکنان قرار گرفت، بسیار عالی بود و بهترین میزبانی را در همه ادوار نسبت به دیگر کشورها داشتیم.

«عباس اورسجی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: برنامه‌ریزی کردیم تا بلافاصله بعد از رقابت‌های کبدی جوانان جهان، لیگ برتر را شروع کنیم و در آیین نامه این مسابقات، تیم‌ها را وادار کردیم تا حداقل پنج بازیکن جوان را جذب کنند تا این کبدی‌کاران بتوانند در کنار بزرگسالان تجربه کافی را بدست بیاورند.

وی افزود: مالزی اعلام کرده بود که اولین دوره میزبانی قهرمانی جهان را برعهده خواهد گرفت و هنوز این امر قطعی نشده است اما پس از آنکه از برگزاری این رقابت‌ها در مالزی اطمینان حاصل کردیم، بعد از لیگ برتر، اردوی دختران جوان را آغاز می‌کنیم. جدای از این مباحث اردوهای ادواری برای نوجوانان کبدی‌کار پسر برپا خواهیم کرد. برنامه تمرینات مهارتی و تاکتیکی از طریق مربیان به آنان داده می‌شود و این برنامه‌ها به صورت چرخشی ادامه خواهد داشت تا اردوی آماده سازی تکمیل شود.

رییس فدراسیون کبدی عنوان کرد: برگزاری مسابقات قهرمانی کشور می‌تواند به جوانان و قهرمانان در بحث مقام آوری در مسابقات بین المللی کمک کند. ایران یکی از قدرت‌های جهان است و مردان و زنان بزرگسال ما توانستند با کسب مدال طلا، قهرمانی این رقابت‌ها را از انحصار هند خارج کنند. همچنین در رقابت‌های کبدی جوانان جهان، کنیا از قاره آفریقا توانست تیم‌هایی مثل پاکستان و بنگلادش که مدعی قهرمانی در کبدی هستند را شکست دهد. حضور کنیا در این دوره از مسابقات می‌تواند فصل جدیدی در ترویج و توسعه کبدی در آفریقا و کشورهای دیگر باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از شرکت کننده‌ها از میزبانی ایران در رقابت‌های کبدی جوانان جهان ناراضی بودند، گفت: برعکس بود و همه از من تشکر می‌کردند. ۱۴ سال است که در ورزش کبدی هستم و بهترین میزبانی را تاکنون در همه ادوار نسبت به کشورهای دیگر داشتیم. در مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی که تیم زنان به این رقابت‌ها اعزام شدند و ورزشکاران ما در خوابگاه دانشجویی مستقر بودند و حتی ناهار آنها یک ساندویج کوچک بود. کشور میزبان برای ایاب و ذهاب ما هم صرفه جویی می‌کردند.

اورسجی خاطرنشان کرد: بعد از پایان مسابقات ۲ شب متوالی در هتل نشست غیررسمی را با روسای کشورها برگزار کردیم و همه به این نتیجه رسیدند که تغییر در ریاست فدراسیون جهانی باید لحاظ شود و یک فرد ریاست آسیایی و جهانی را برعهده نداشته باشد. متممی را آماده کردیم که در جلسه‌ای در مالزی تلاش می‌کنیم و آن را به صورت رسمی تصویب و هند را از قدرت مدیریتی خارج خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =