مجلس جلساتی برای نظارت بر بازار برگزار کند

تهران-ایرنا-سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از علی لاریجانی خواست تا مجلس جلساتی برای نظارت بر بازار برگزار کند.

سید حسین نقوی حسینی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس گفت: درخواست همکاران من این است که جلساتی را برای نظارت بر بازار برگزار کنیم، از فرامین رهبر معظم انقلاب این بود که اجازه ندهیم تغییر نرخ بنزین بر سایر کالاها و خدمات تاثیر گذارد.

وی افزود: شورای هماهنگی و مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه ناظره باید نظارت کنند و این کار نیاز به تمهیدات دارد، قیمت همه کالاها، اقلام و وسایل نقلیه در حال افزایش است و مردم تحت فشار هستند.

وی گفت: نمایندگان باید بین مردم باشند حلقه واسط بین حاکمیت و مردم نمایندگان مجلس شورای اسلامی هستند، چرا هفته آینده را تعطیل نکردیم تا نمایندگان به میان مردم بروند و در مورد مسائل مختلف و مشکلات موجود صحبت کنند ما مردم را رها کردیم و اینجا نشستیم در بازار صدها اتفاق در حال رخ دادن است.

نقوی حسینی اظهار داشت: این اشتباه است مردم اکنون نیازمند حضور نمایندگان بین خود هستند، راجع به این مسائل صحبت کنید.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به وی گفت: به کمیسیون اقتصادی مجلس گفتم جلساتی با وزیران اقتصادی برگزار کنند، باید پیگیری شود، شما بیان کردید در سطح سران قوا جلسات برگزار شود، این را پیگیری می کنیم.

وی در مورد تعطیلی هفته آینده مجلس اظهار داشت: در این رابطه استمزاج بگیرند گویا آقای پزشکیان نظر نمایندگان را گرفت و نظر نمایندگان این بود که هفته آینده جلسات مجلس دایر باشد.

لاریجانی افزود: امروز کمیسیون برنامه و بودجه جلساتی با وزیران اقتصادی برای پیگیری این موضوع دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =