جامعه روحانیت تخریب اموال عمومی در شیراز را محکوم کرد

شیراز- ایرنا- جامعه روحانیت شیراز با صدور بیانیه‌ای اقدام عده‌ای در تخریب اموال عمومی در روزهای اخیر در این شهر را محکوم کرد و برخورد قاطع مسئولان با عوامل ناآرامی را خواستار شد.

جامعه روحانیت شیراز در این بیانیه افزوده است:‌ اشرار و اراذل به بهانه اعتراض به افزایش قیمت بنزین با هدایت دشمنان اسلام و در راس آنها آمریکای جنایتکار و اذناب خودفروخته‌اش از قبیل منافقین و سرویس‌های اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه، صحنه‌های رقت‌انگیزی را رقم زدند و خسارت‌های مختلفی به اماکن مذهبی از قبل مساجد، حوزه‌های علمیه و اموال عمومی و خصوصی مردم وارد نمودند. 
در این بیانیه با اشاره به فرمایش‌های اخیر مقام معظم رهبری آمده است:‌ همانگونه که معظم‌له فرمودند، مسئولان نسبت به رفع نگرانی مردم مبنی برجلوگیری از افزایش قیمت‌ها و همچنین حل مشکلات معیشتی و اقتصادی سرمایه‌های اصلی نظام اسلامی که دل در گرو انقلاب عظیم اسلامی دارند از هیچ کوششی دریغ نکنند.
جامعه روحانیت شیراز در ادامه این بیانیه افزوده است:‌ "از آن بخش از مردم و برخی جوانان پرهیجان که نسبت به طرح فوق معترض بودند انتظار است با بصیرت خود اجازه ندهند عده‍ای معلوم‌الحال و نفوذی که دل در گرو جنایتکاران دارند از اعتراض‌های مسالمت‌آمیز آنان سوء استفاده کرده و نه تنها صف خود را از این قبیل افراد کینه‌ورز جدا کنند بلکه نسبت به جلوگیری از این اقدامات شرارت بار و همچنین معرفی این عناصر خودفروخته و ناباب به مراکز امنیتی با نیروهای خدوم انتظامی و امنیتی، همکاری صمیمانه داشته باشند."
این بیانیه می‌افزاید:"از تمام مراکز امنیتی و انتظامی انتظار است با قاطعیت هرچه تمامتر نسبت به جلوگیری از تجاوز و تخریب اموال عمومی و خسارت بار از سوی این مفسدان و همچنین شناسایی و دستگیری آنها از هیچ کوششی دریغ نکرده و مسئولان قضایی استان این خودفروختگان را به سزای اعمال کثیف خود در اسرع وقت برسانند."

اعتراض ها به اصلاح قیمت بنزین که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا از دقایق اولیه بامداد جمعه ۲۴ آبان به اجرا گذاشته شد، در شهرهای مختلف اشکال متفاوت داشت.
در برخی شهرها این اعتراض ها تنها در حد تجمع بود و در برخی شهرها با ایجاد ترافیک همراه شد. در این میان، برخی افراد به تخریب اموال عمومی مبادرت کردند. 
علی ربیعی سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از شامگاه جمعه تاکنون در اظهارنظرهایی جداگانه تاکید کرده اند که موضوع تغییر بهای بنزین مصوبه شورای عالی اقتصادی سران قوا و تصمیم همه اجزای نظام است.
همچنین دولت با توجه به دغدغه‌هایی که درباره معیشت مردم وجود دارد موظف است تمام پولی را که از این مسیر به دست می‌آید در قالب یارانهای جداگانه به حدود ۶۰ میلیون نفر از مردم ایران پرداخت کند و مهمترین مساله دولت در این اصلاح قیمت، اصلاح نظام پرداخت یارانه به نفع همه مردم بوده است.
دولت تاکید کرده است که  ۶۰ میلیون ایرانی از یارانه اصلاح قیمت بنزین بهره‌مند خواهند شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =