روزانه بیش‌از ٧٠٠ تن ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر برداشت می‌شود

زاهدان- ایرنا- مدیرجهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: روزانه بیش‌از ٧٠٠ تن ذرت علوفه‌ای از سطح ۴۰ هکتار از زمینهای کشاورزی این شهرستان برداشت می‌شود.

مجید فیاضی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه متوسط برداشت ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر ۴٠ تن در هکتار است اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش‌از ۴۰ هزار تن ذرت علوفه‌ای از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف شود.

وی ادامه داد: ۳۰ درصد ذرت علوفه‌ای تولیدی ایرانشهر در سیستان و بلوچستان و ۷۰ درصد دیگر به خارج از این استان از جمله کرمان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و خراسان رضوی حمل می‌شود.

مدیر جهاد کشاوزی ایرانشهر بیان کرد: هر ساله با توجه به شرایط آب و هوایی این شهرستان سطح وسیعی از زمین‌های کشاورزی در فصل تابستان به زیر کشت محصول ذرت می‌رود.

وی اظهار داشت: مدیریت جهادکشاورزی ایرانشهر به منظور حمایت از کشاورزان ۴۵ تن بذر و ۶۰۰ تن انواع کود تهیه و در اختیار کشاورزان تولیدکننده ذرت قرار داده است.

وی با بیان اینکه امسال کشت ذرت علوفه‌ای در ایرانشهر نسبت به پارسال ١۵ درصد افزایش یافته است گفت: کشت این محصول از اویل مرداد آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد. 

فیاضی تصریح کرد: برداشت ذرت علوفه‌ای که از نیمه دوم آبان آغاز شده تا پایان آذر ادامه دارد.

وی اظهار داشت: شهرستان ایرانشهر در مقایسه با دیگر مناطق سیستان و بلوچستان از منابع آبی مناسب‌تری برخوردار بوده و کشاورزی در این شهرستان پر رونق‌تر است. 

 ایرانشهر با ۳۰ هزار هکتار زمین های کشاورزی و باغی و ۱۷ هزار بهره بردار یکی از مناطق مستعد کشاورزی در سیستان و بلوچستان است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =