۴۷۰۵ نفر از متاثران حوادث جوی در ۱۴ استان کشور امدادرسانی شدند

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، از امدادرسانی به چهار هزار و ۷۰۵ نفر از هموطنان متاثر و گرفتار در حوادث جوی (سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک) در ۱۴ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به خدمات امداد و نجات در حوادث جوی از ۲۴ آبان ماه تا ساعت پنج صبح امروز سه شنبه ۲۸ آبان ماه، گفت: ۱۴ استان اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران و هرمزگان متاثر از سیل، آبگرفتگی، برف و کولاک بوده است.

وی درباره فعالیت ۶۷۵ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۱۳۵ تیم، توضیح داد: به چهار هزار و ۷۰۵ نفر از هموطنان در ۳۲ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین و همچنین ۵۱ محور کوهستانی امدادرسانی شده و ۴۷ نفر به کمک نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انتقال چهار مصدوم به مراکز درمانی، گفت: ۳۰۸ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند و ۹۵ واحد مسکونی از آب تخلیه شد، به علاوه تلاش نیروهای امدادی هلال احمر منجر به رهاسازی ۲۸۳ دستگاه خودرو از برف و کولاک شد. امدادرسانی ها در مناطق متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی ادامه دارد.

سلیمی از مردم خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت، با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به کمک اضطراری سازمان امداد و نجات تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =