یک تاج دیگر روی سر «مسی»؛ او بیشتر از تمام دنیا دریبل زده است

تهران- ایرنا- آتش بازی «لیونل مسی» در دیدار دوستانه شب گذشته تیم ملی آرژانتین مقابل اروگوئه، آمار جدیدی را از حیث دریبل برای مرد آرژانتینی برملا کرد.

«او سه سال است که حتی یک نفر را هم دریبل نکرده است.»

این جمله را  «فابیو کاپلو» به تازگی در مورد «کریستیانو رونالدو» گفته است؛ در واقع پس از اتفاقات دیدار یووه مقابل آ.ث میلان و تعویض شدن مرد پرتغالی توسط «مائوریتسیو ساری» در دقیقه ۵۵ و پرخاشگری و رفتار غیرورزشی وی، انتقادات زیادی از ستاره تیم ملی پرتغال انجام شد.

و حالا سری بزنیم به آمار:

لیونل مسی از زمانی که شرکت اوپتا (شرکت تحلیل ورزشی انگلیسی) در سال ۲۰۰۶ آغاز به جمع آوری و پیگیری آمار فوتبالی کرده است، بهترین دریبل‌زن فوتبال بوده و به طور مشخص در این برتری بی‌رقیب بوده است.

فوق ستاره آرژانتینی از آن زمان هزار و ۸۸۰ دریبل با پیراهن بارسلونا انجام داده که در مقایسه با نزدیک‌ترین تعقیب کننده وی یعنی «ادن هازارد» که در سه باشگاه چلسی، رئال مادرید و لیل این کار را انجام داده، ۶۶۰ بار بیشتر است.

«فرانک ریبری» با ۹۳۹ دریبل موفق سوم است و «سرخیو آگوئرو» و کریستیانو رونالدو به ترتیب با ۸۳۲ و ۸۱۶ دریبل چهارم و پنجم هستند.

در این فهرست «آندرس اینیستا» (۷۳۹ مکان هفتم) و «نیمار» (۷۳۴ در مکان دهم) حضور دارند.

مسی با اختلافی فاحش نسبت به سایر رقبا بر این آمار سلطه دارد؛ صرف نظر از اول بودن، اختلاف او با نفر دوم به شکلی چشمگیر زیاد است و این در حالی است که مسی در مقایسه با رقیب سنتی خود که در رده پنجم قرار دارد، بیش از هزار بار دریبل انجام داده است.

در این آمار اینیستا با درصد موفقیت ۶۰.۹، رتبه نخست بیشترین دریبل موفق را داشته و این عدد برای مسی ۵۷.۲ و برای هازارد ۵۷.۱ درصد است.

و اما رونالدو از حیث دریبل موفق با ۴۴ درصد، در رده دهم جای دارد و این یعنی حواس کاپلو به رونالدو بیشتر از خودش بوده است...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =